Divoká rajčátka Solanum pimpinellifolium

Odrůdy, které se vám osvědčily a které můžete doporučit ostatním.

Re: Divoká rajčátka

Příspěvekod bobek » stř 05. kvě 2010 8:19:16

Na výsev už je pozdě. Sice bych Ti mohl přenechat cca 6 sazeniček ale vidím že jsi z daleka a posílat to poštou by nejspíš nedopadlo dobře :( Ale kdybys Ty nebo někdo z tvých známých měl do zmrzlíků cestu do Prahy, dej vědět.
bobek
zasloužilý člen
 
Příspěvky: 557
Registrován: pát 20. lis 2009 17:57:31
Bydliště: Praha, zahrada v Posázaví

Re: Divoká rajčátka

Příspěvekod komara » stř 05. kvě 2010 20:36:02

Dobry den,
jsem tu nova a pomalu procitam diskuze. Je to moc zajimave. Prave jsem se nadchla pro permakulturni zahradky...ta nase je trochu takova - hlavne diky tomu, ze na ni nemame moc casu :o) a mame radi divocinu. Moc rada bych vyzkousela divoka rajcata. Nejsem moc zkusena pestitelka, takze jsem zjistila, ze uz to letos nestiham...ani koupit semena v Gengelu - navic mi to pripada takove nejake slozite. Neprodal byste nekdo sazenice na vyzkouseni? Moc dekuju.
komara
nový člen
 
Příspěvky: 3
Registrován: stř 05. kvě 2010 8:34:26
Bydliště: Praha-východ

Re: Divoká rajčátka

Příspěvekod bobek » stř 30. čer 2010 14:36:47

sklenka: takže asi nemáš zkušenost co se stane když ty divoké rajčátka někdo pohnojí
Vysel jsem semena do normálního substrátu pro výsevy. Dal jsem semínka taky mámě a ta je vysela (asi o týden později než já) do nějakého substrátu obsahujícím hnojivo. Dnes má její sadba o 2 pravé lístky víc než moje a je 2x větší ...


Jak se nakonec ukázalo, není jisté že máma vysévala do substrátu který obsahuje hnojivo. Jisté je, že je po vyklíčení přepíchala do něčeho většího než jsou kelímky od jogurtu jako jsem to udělal já ... A to je moc důležité. Poslouchejte co radí sklenka a dejte na ni:

Rozsaď si je po jednom, takhle ti pořádně neprokoření a budou se vzájemně utiskovat. Chce to velké půllitrové kelímky nebo ještě líp uříznutou petku.


Ale jinak po vysázení na zahradu se zdaleka nejlépe daří těm co jsem dal na kompost, už mají skoro centimetr velké plody a nemůžu se dočkat až začnou červenat. Ty co jsem zasadil podle sklenčina návodu:

Po zmrzlých na jakémkoli teplém slunném místě v zahradě vydloubnu drn, nasypu lopatu kompostu, vložím sazenici, důkladně zaliju, vrátím drn a víc už se nestarám.


si nevedou ani zdaleka tak dobře ale na druhou stranu zase nikdo netvrdil, že budou plodit už začátkem července.

Jak to roste ostatním ?
bobek
zasloužilý člen
 
Příspěvky: 557
Registrován: pát 20. lis 2009 17:57:31
Bydliště: Praha, zahrada v Posázaví

Re: Divoká rajčátka

Příspěvekod Hanča » sob 03. črc 2010 17:43:31

Nikdy bych nevěřila, co dovedou šneci španěláci udělat s rajčaty, nikdy je nežrali, až letos, na zahradě nepřežilo ani jediné! Naštěstí jednu sazenici jsem zasadila na balkon a té se daří. Už je větší než já, ačkoli nejsem žádný drobek, a kvete jak zběsilá. Tak jen doufám, že nemusí být na opylení dvě.
Uživatelský avatar
Hanča
zasloužilý člen
 
Příspěvky: 239
Registrován: sob 02. led 2010 19:37:25

Re: Divoká rajčátka

Příspěvekod Ivana » ned 04. črc 2010 12:17:18

Mě teprve kvetou, ale kvůli slimákům jsem je vysazovala až ve druhé polovině května.
Uživatelský avatar
Ivana
Administrátor
 
Příspěvky: 3362
Registrován: pát 06. lis 2009 20:51:55
Bydliště: Brno

Re: Divoká rajčátka

Příspěvekod Ivana » úte 13. črc 2010 19:16:15

A dneska už jsem našla první zelené plody. Ostatní kvetou.

Uživatelský avatar
Ivana
Administrátor
 
Příspěvky: 3362
Registrován: pát 06. lis 2009 20:51:55
Bydliště: Brno

Re: Divoká rajčátka

Příspěvekod Ivana » úte 13. črc 2010 19:26:20

Hanča: rajčata by měla být samosprašná, takže by měla být opylená ještě než se otevře květ.
Uživatelský avatar
Ivana
Administrátor
 
Příspěvky: 3362
Registrován: pát 06. lis 2009 20:51:55
Bydliště: Brno

Re: Divoká rajčátka

Příspěvekod Hanča » úte 13. črc 2010 21:04:39

Nevím nevím, kvetou jak o život, vesele odkvétají, ale plody nějak nejsou, jenom jeden :?.
Uživatelský avatar
Hanča
zasloužilý člen
 
Příspěvky: 239
Registrován: sob 02. led 2010 19:37:25

Re: Divoká rajčátka

Příspěvekod bobek » úte 20. črc 2010 11:47:00

Nevím nevím, kvetou jak o život, vesele odkvétají, ale plody nějak nejsou, jenom jeden .


Já jsem si taky jedno rajče nechal v bytě - a jsem na tom úplně stejně jako Hanča, vlastně hůř, rajče ani jedno. Takže s tou samosprašností to asi nebude tak žhavé :(
bobek
zasloužilý člen
 
Příspěvky: 557
Registrován: pát 20. lis 2009 17:57:31
Bydliště: Praha, zahrada v Posázaví

Re: Divoká rajčátka

Příspěvekod Hanča » úte 20. črc 2010 12:24:41

Už jsem možná našla, co s tím:
http://www.zahrada.cz/forum/plodova-zel ... etezec=zatřást
Tak třesu, kdykoli přijdu na balkon. K tomu jednomu rajčátku přibylo dalších 15, tak možná, že to opravdu souvisí. I když dokud je počítám na kusy, pořád se nedá mluvit o úrodě :D .
Uživatelský avatar
Hanča
zasloužilý člen
 
Příspěvky: 239
Registrován: sob 02. led 2010 19:37:25

PředchozíDalší

Zpět na Odrůdy hodné doporučení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník