SLIVOŃ

Odrůdy, které se vám osvědčily a které můžete doporučit ostatním.

SLIVOŃ

Příspěvekod kořenářka » čtv 25. úno 2010 13:06:38

Mám velice dobré zkušenosti s bulharskou odrůdou Valievka, je vyšlechtěná na konzum a sušení, zraje 14 dní před Domácí švestkou. Je tolerantní k šarce, velikostí se blíží odr. Stanley ale předčí ji chutí. Štěpovaná na podnoži St. Julien plodí už ve školce. A z choulostivé odr. Mirabelka Nancyská byla vyšlechtěná odr. Opal, zraje poč. září. Okrově zbarvený plod má růžověfialové líčko. Má dosti pevnou slupku a netrpí tedy tolik moniliozou, chuťově vynikající. Jenže šibal školkař mi prodal místo ní Malvazinku, taky moc dobrá ale Opal to není.
Zdraví Mlýnec
kořenářka
zasloužilý člen
 
Příspěvky: 146
Registrován: pát 25. pro 2009 18:15:19

Re: SLIVOŃ

Příspěvekod AniCiz » ned 31. říj 2010 8:14:43

včera jsem koupila Valjevku..krásný silný stromek,děkuji za doporučení,snad bude prospívat.
Hezký den přeje Ani
Uživatelský avatar
AniCiz
začátečník
 
Příspěvky: 15
Registrován: čtv 15. črc 2010 20:49:50
Bydliště: Litomyšl

Re: SLIVOŃ

Příspěvekod pierro » pát 24. led 2014 11:23:33

Mám nancyskou i opál. Nancyská nic, ale opál už mi letos plodil. Mám je zasazené ke zpravokořenění. Nancyská zatím letí do výšky, čemuž dost "dopomohlo" to, že ji už dvakrát zakrátili v zimě zajíci. Naposled se tak stalo ve výšce 1m nad zemí, když u nás napadlo 80cm sněhu a podcenil jsem potřebu oplocení.

Opál je naprosto úžasný a chutný, jak úplně zralý (měkký), tak i ještě ve fázi, kdy jsou plody ještě velmi pevné na omak. Do budoucna plánuju nechat všechny svoje slivoně zakořenit z ušlechtilé části a zkusit množení z odkopků.
S úctou Martin.
Uživatelský avatar
pierro
zasloužilý člen
 
Příspěvky: 355
Registrován: pát 20. lis 2009 17:42:36
Bydliště: Náchodsko, Nový Hrádek


Zpět na Odrůdy hodné doporučení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník