Papriky

Odrůdy, které se vám osvědčily a které můžete doporučit ostatním.

Papriky

Příspěvekod Ivana » ned 25. dub 2010 14:17:26

Kdo mi doporučí bezúdržbové nebo máloúdržbové papriky?
Uživatelský avatar
Ivana
Administrátor
 
Příspěvky: 3362
Registrován: pát 06. lis 2009 20:51:55
Bydliště: Brno

Re: Papriky

Příspěvekod sklenka » pon 26. dub 2010 7:57:16

No, já mám z Gengelu takovou chladuvzdornou odrůdu jménem Severka. Musím říct, že mě dost nadchla, protože ač jsem ji sela až koncem března a skleník ani foliovník nemajíc jsem ji pěstovala venku u jižní zdi - zamulčovanou trávou, bez zálivky, jen jsem ji asi čtyřikrát za sezónu pohnojila ředěným kopřivákem - tak vyrostla bez potíží a v září bylo dokonce na každé rostlině pár dobrých, i když menších červených paprik. S ostatními odrůdami jsem při stejných podmínkách většinou nesklidila nic. Měla jsem ji loni poprvé, takže na soudy je brzy. Dám vědět, jak to dopadlo letos, tentokrát jsem nasela včas.
Ty ale máš u Brna teplo, určitě si můžeš dovolit i nějakou náročnější odrůdu.
sklenka
zasloužilý člen
 
Příspěvky: 222
Registrován: sob 02. led 2010 23:27:39
Bydliště: Voticko

Re: Papriky

Příspěvekod zahradnik » pon 26. dub 2010 18:01:53

Odolná je odrůda PCR ,je dobré dodržet zálivku,střídání sucha způsobuje pálivost.AMY je také podařená odrůda,zcela bezúdržbová.Osobně mám nejradši kozí rohy,trochu pálí ale plodností je nad všechny papriky.U vlastních semen někdy dochází k degradaci a jsou velmi pálivé,pak pomůže jen naložení do sklenic s ostatní zeleninou.Kupovaná semena tak nepálí.
zahradnik
začátečník
 
Příspěvky: 15
Registrován: pát 25. pro 2009 11:55:02

Re: Papriky

Příspěvekod sklenka » stř 02. úno 2011 19:25:17

Slibovala jsem zprávu o Severce: sice jsem vysela včas, ale vysadila o měsíc později, než by měly být, po dvou, zase k té jižní zdi, s lopatou kompostu ke kořenům. Zamulčovala jsem, no a pak už jsem prostě neměla čas na nic, tak zůstaly, jak byly - bez hnojení, zálivky, vyvazování. Plodily dostatečně, akorát jak se v tom mokru couraly po zemi (poněvadž se samozřejmě pod tíhou plodů ohnuly), některé plody nakousali slimáci a ty pak začaly hnít. Z osmi rostlin jsem sklidila velkou mísu dobrých, i když trochu menších paprik (ty nahnilé nepočítám), jenom k podzimu u nás bylo dost zima a deštivo, tak jsem většinu musela sklidit zelenou a nechat dozrát doma. Kámošovi plodily venku i v 620 mnm (na chráněném místě), ale ten se staral o něco líp než já.
sklenka
zasloužilý člen
 
Příspěvky: 222
Registrován: sob 02. led 2010 23:27:39
Bydliště: Voticko

Re: Papriky

Příspěvekod houba » ned 17. črc 2011 21:46:18

Také jsem si pořídil Severku pro letošní sezónu. Část rostlin mám za domem na chráněném teplém místě u zdi, vysazené v plastové "vaně" na míchání malty. Pěstební nádoba je naplněna zralým kompostem. Druhou část mám na zahradě, v běžné zahradní půdě obohacené přidáním kompostu. V obou případech hnojím - na dvoře odvarem ze zpracování špenátu, na zahradě kopřivovou jíchou. Všechny rostliny byly předpěstovány společně a také ve stejnou dobu vysazeny (kolem poloviny května). Rozdíly v růstu jsou značné. Papriky u domu jsou vzrostlé, vitální a mají nasazenou spoustu (malých) plodů. Papriky na záhonech vypadají "zakrsle", jsou na nich v malém množství takové mikro plody.
Myslím, že větší roli bude hrát teplo, než živiny. Spolu s paprikami jsou na záhonech např. růžičková kapusta, brokolice a listový celer. To vše roste dobře a zvlášť dobře to reaguje na přihnojování, narozdíl od paprik. Nadmořská výška u mě na zahradě je 560 m. Naše oblast je ale teplejší než Voticko.

přeji hezký den
houba
člen korespondent
 
Příspěvky: 84
Registrován: ned 20. pro 2009 11:28:37
Bydliště: Český Krumlov

Re: Papriky

Příspěvekod houba » stř 10. srp 2011 22:24:27

Tak mi začínají dozrávat první Severky na dvoře. Na záhonech je to špatné, léto moc nepřeje.
houba
člen korespondent
 
Příspěvky: 84
Registrován: ned 20. pro 2009 11:28:37
Bydliště: Český Krumlov

Re: Papriky

Příspěvekod Danka » pát 17. srp 2012 21:11:06

Nedá mi to, musím zapět chválu na Severku. Připadala jsem si sice krapet nepatřičně, když jsem je koncem května sázela do hanácké hroudy, ale musím uznat, že s hledáním bezva papriky na moji zahradu končím. Krom kostivalové jíchy na začátku se prakticky nestarám a kytky krásně rostou a daly první ochutnávku, moc dobrou. A to léto není zatím zrovna ideální. Měla jsem i AMY i jiné odrůdy, ale v srpnu jsem ze záhonupapriku ještě neměla, ani takovou násadu plodů.
Z čiré bezradnosti jsem k jedné skupince paprik přihodila černuchu, teď jsem se dozvěděla, že se se zeleninou nemá ráda, papriky to ale moc nepostihlo, že by možná kombinace? Co případně dalšího? Dávám kapustu celer, bazalku, lilek, fazole a divoká rajčata.
Díky, Sklenko, zdravím
Dana
Danka
zasloužilý člen
 
Příspěvky: 121
Registrován: sob 22. led 2011 23:50:54


Zpět na Odrůdy hodné doporučení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron