Jak zjistím podmínky na svém pozemku?

Každý pozemek má jiné podmínky. Na tom závisí, čemu se tam bude dařit a čemu ne.

Jak zjistím podmínky na svém pozemku?

Příspěvekod Ivana » čtv 28. led 2010 13:33:28

Na to existují aplikace, kde se dají rychle zjistit základní údaje.
Je to:
Mapový server AOPK ČR
Portál veřejné správy
Obě aplikace jsou si velmi podobné, ale obsahují trochu odlišné úlohy. Základní postup: Zadám do Vyhledávání obec, zvolím katastrální území (nebo něco jiného). Pak zvolím Tématické úlohy a vyberu požadované ze seznamu, seznamy jsou rozklikávací. Poté zvolím Vrstvy a vyberu si zakliknutím vše co chci, aby se mi zobrazilo.
V mapě se pohybuji pomocí horní lišty nad mapkou - zvětšení, zmenšení, posun. Informace se zobrazí volbou tlačítka i a kliknutím na místo na mapě (pozor, některé mapy mohou mít menší měřítko než jste si zvolili).
Najdete zde základní údaje jako jsou údaje o půdě, geologickém podloží, zjistíte tu i to, zdali se pozemek nachází v CHKO nebo jiném chráněném území. Je tu i důležitý údaj pro každý pozemek a to Potenciální mapa vegetace. O té napíšu víc, ale až příště, teď mám práci.
Uživatelský avatar
Ivana
Administrátor
 
Příspěvky: 3362
Registrován: pát 06. lis 2009 20:51:55
Bydliště: Brno

Re: Jak zjistím podmínky na svém pozemku?

Příspěvekod Ivana » stř 03. úno 2010 13:40:40

Sesuvy a poddolovaná území najdete na Mapovém serveru Geofondu. Je tam i další zajímavá informace: Surovinový informační systém, kde si můžete najít například ložiska železné rudy nebo niklu ve vašem okolí.
Uživatelský avatar
Ivana
Administrátor
 
Příspěvky: 3362
Registrován: pát 06. lis 2009 20:51:55
Bydliště: Brno

Re: Jak zjistím podmínky na svém pozemku?

Příspěvekod martas » stř 10. úno 2010 14:34:09

Tak by mě to zajímalo ale jsem s počítačem nepřítel.Není ta mapa v nějaké knize.
martas
zasloužilý člen
 
Příspěvky: 575
Registrován: ned 24. led 2010 11:02:11
Bydliště: Litoměřicko

Re: Jak zjistím podmínky na svém pozemku?

Příspěvekod Ivana » stř 10. úno 2010 14:40:22

Je a mám ji. Popiš mi kde máš pozemek (nejlépe hodně přesně) a vyhledám ti to. Co tě zajímá?
Uživatelský avatar
Ivana
Administrátor
 
Příspěvky: 3362
Registrován: pát 06. lis 2009 20:51:55
Bydliště: Brno

Re: Jak zjistím podmínky na svém pozemku?

Příspěvekod Petra » stř 24. úno 2010 14:51:01

Ivo, zkouším si najít informace o okolí Lysé, kde ted bydlíme a moc mi to nejde. Třeba to pomůže i ostatním.

Vyhledávání - obec
úloha - vyberu př. přírodní poměry
vrstvy - vyberu vegetace a vše si zaškrtám
- vyberu přirozené lesy

A tím nějak končím, v mapičce se mi objeví různá barevná pole a pod mapkou žádné vysvětlení, i když vyznačím na mapce konkrétní lokalitu.

Moc nevím jaký výstup mám pod mapkou očekávat.
Omlouvám se, jsem už dlouho na mateřské:-)
Petra
Petra
zasloužilý člen
 
Příspěvky: 206
Registrován: sob 28. lis 2009 21:25:04
Bydliště: Lysá n/L.

Re: Jak zjistím podmínky na svém pozemku?

Příspěvekod Ivana » úte 08. čer 2010 17:50:22

Petra: No pak musíš kliknout na i (jako informace, je to na horní liště) a poté klikni na místo na mapě, které tě zajímá. Dole pod mapkou vyjedou různé informace, které se dají ještě dále rozkliknout. Ale většinou si stejně musíš vyhledat co to znamená.

Kohant píše:To mi připomíná jak známá kupovala barák. Ptala se prodávajících jestli v místě nebývají záplavy. Prý že ne.
Když pak šla do místní prodejny, prodavačka se ptala - vy jste ta po Potápkových?
Ne, po Svobodových.
No jo, Svobodovi to oni byli, ale tady se jim říkalo Potápkovi.


Známá se neměla spoléhat na informace lidí, kteří prodávali (a asi chtěli hodně prodat). Měla se podívat sem:
https://riskportal.intermap.cz/Intermap.ISF.Web.UI/Views/CS/CAP_Public/MainWizard.aspx?culturename=cs
Uživatelský avatar
Ivana
Administrátor
 
Příspěvky: 3362
Registrován: pát 06. lis 2009 20:51:55
Bydliště: Brno


Zpět na Přírodní podmínky na pozemku

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron