Vykořisťování veverek

Osobně vyzkoušené, opakovatelné návody a tipy jak něco vypěstovat nebo sklidit s co nejmenší námahou.

Vykořisťování veverek

Příspěvekod bobek » pát 26. úno 2010 15:23:36

Aneb kterak donutit veverky aby zdarma sklidily a odevzdaly alespoň část vaší úrody.
Mám ty potvory zrzavý rád ale to ještě neznamená že jsou zvaní hosté. Na druhé straně když pozoruju našeho kocoura jak se je pokouší marně chytit, říkám si ať přijdou zas, bude zábava. Ale k věci. Když máte zahradu vedle lesa jako já a jezdíte tam jen na víkendy, veverky vás berou jako vetřelce na svém teritoriu a výpis
z katastru je nezajímá. A kdo na ně narazil v koruně stromu při česání třešní, nestačil se divit jak dokážou, kromě prskání, přesně vrhat ovoce.
A na podzim se stačí zpozdit o den - a naprostá většina lískových i vlašských ořechů zmizí neznámo kam.

Přitom stačí nějakou dobu před dozráváním umístit mezi les a stromy a keře s ořechy několik hromádek posekané trávy nebo rovnou sena. Část své úrody pak najdete schovanou právě pod těmito hromádkami.
A věřte že ani jeden z těchto odborníky sklizených ořechů není červivý nebo jinak vadný.

A nebo to udělat jako Kohant, vysadit tolik lísek že to veverky prostě nemaj šanci sklidit :)
bobek
zasloužilý člen
 
Příspěvky: 557
Registrován: pát 20. lis 2009 17:57:31
Bydliště: Praha, zahrada v Posázaví

Re: Vykořisťování veverek

Příspěvekod Ivana » pát 06. srp 2010 7:43:44

Před chvílí jsem viděla veverku lézt po vedlejším paneláku. Dám si kopku sena na balkon.. :D :D :D
Uživatelský avatar
Ivana
Administrátor
 
Příspěvky: 3362
Registrován: pát 06. lis 2009 20:51:55
Bydliště: Brno


Zpět na Husarské kousky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron