Expanze bršlice

Nepůvodní rostliny působící invaze a rostliny expanzní.

Expanze bršlice

Příspěvekod Ivana » pát 05. lis 2010 18:49:24

Tam kde jsme dvakrát pokosili výrazně ustoupila. Tam kde jsem si udělala cestičky se už vůbec neobjevila.
Uživatelský avatar
Ivana
Administrátor
 
Příspěvky: 3362
Registrován: pát 06. lis 2009 20:51:55
Bydliště: Brno

Re: Expanze bršlice

Příspěvekod bobek » sob 06. lis 2010 0:50:13

Kdybych nevěděl že jsi botanik, tak bych řekl že mluvíš o něčem jiném než o bršlici :D
Na cestičkách opravdu neroste ale z polostínu kde je humozní půda ji vytlačíš jedině
něčím půdokryvným nebo dočasně potlačíš sekáním a kosením a sekáním a pletím a ....
Tudy cesta nevede.
A taky ji milujou kozy a jiná zvěř ale to už je jiná kapitola.
bobek
zasloužilý člen
 
Příspěvky: 557
Registrován: pát 20. lis 2009 17:57:31
Bydliště: Praha, zahrada v Posázaví

Re: Expanze bršlice

Příspěvekod Ivana » sob 06. lis 2010 7:58:10

Ta kosená místa, pravda, ve stínu nebyla. Ale z osluněných ploch mi ustoupila tolik, že se už začínám bát abych o ní nepřišla protože z ní taky vařím (to si dělám srandu, myslím že o bršlici se bát nemusím).

V bršlicovišti jsem dělala záhon pro brambory, občas nějaká prolezla ale nebylo to nijak tragické. Jahodoviště to samé.
Uživatelský avatar
Ivana
Administrátor
 
Příspěvky: 3362
Registrován: pát 06. lis 2009 20:51:55
Bydliště: Brno

Re: Expanze bršlice

Příspěvekod pierro » sob 06. lis 2010 15:17:40

Mám totožné zkušenosti. K zachování zdrojů bršlice doporučuji malinoviště, hnojené kompostem, nebo jiným organ. odpadem. Tam má optimální podmínky. Nemá ráda časté "obtěžování", jako sešlap a hýbání s půdou. U nás se drží pod rybízy a pod malinami. Tam házím trávu, odpad po práci s palivovým dřívím a další "bordel". S trochou vody a hnojením, pokud ji nezarostou kopřivy, je tu bršlice navždy.
S úctou Martin.
Uživatelský avatar
pierro
zasloužilý člen
 
Příspěvky: 355
Registrován: pát 20. lis 2009 17:42:36
Bydliště: Náchodsko, Nový Hrádek


Zpět na Invazní a expanzní rostliny

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron