Jarní předpěstování v bytě

Také množíte rostliny na své biozahradě? Sdílejte zkušenosti.

Re: Jarní předpěstování v bytě

Příspěvekod Ivana » ned 06. úno 2011 16:04:23

Normálně v pokoji, zářivky úplně normální. Nesmí tam být vlhký vzduch, pokud se vyřeší zalívání tak je to dobrý způsob. Mám špatné zkušenosti s rosením řízků, to plísním velmi svědčilo. Rosit semena se asi můžou, ale je potřeba to vyvětrat aby se voda nesrážela.
Uživatelský avatar
Ivana
Administrátor
 
Příspěvky: 3362
Registrován: pát 06. lis 2009 20:51:55
Bydliště: Brno

Re: Jarní předpěstování v bytě

Příspěvekod Petra » pát 11. úno 2011 15:20:50

O předpěstování v akváriu s přihříváním vodou, bylo v receptáři na Primě. http://www.iprima.cz/videoarchiv
- receptář prima nápadů ze 4.2.2011. V podstatě to stejné, akorát sadbovače ponořené do misky, kterou ohřívala voda. O plesnivění žádná zmíňka.
Petra
Petra
zasloužilý člen
 
Příspěvky: 206
Registrován: sob 28. lis 2009 21:25:04
Bydliště: Lysá n/L.

Re: Jarní předpěstování v bytě

Příspěvekod Ivana » pát 11. úno 2011 16:03:26

Normálně v pokoji, normální zářivku. Pro letošní rok už uklízím a chystám boxy. Vloni jsme pěstovat v boxech začínali dřív.
Uživatelský avatar
Ivana
Administrátor
 
Příspěvky: 3362
Registrován: pát 06. lis 2009 20:51:55
Bydliště: Brno

Re: Jarní předpěstování v bytě

Příspěvekod Danka » úte 04. bře 2014 10:02:09

Letos mi vyrašila plíseň u paprik, tak jsem zanadávala a zkusila něco: kousek papírového ubrousku, 2cm2 asi tak, jsem zakápla kapkou propolisivé tinktury a zabalila do ogelitu na 24 h. Plíseň zmizela, papriky rostou. Říkám si, že by to mohlo opravdi fungovat, propolis je čistě rostinného původu, kytkám bu škodit v téhle formě nemusel, a navíc má velmi slušný antimikrobiální účinek. Budu zkoušet dál, jestli jste to někdo zkoušel, tak mi to prosím případně potvrďte nebo rozmluvte. Díky, zdravím všechny pěstouny a pěstounky
Dan(k)a
Danka
zasloužilý člen
 
Příspěvky: 121
Registrován: sob 22. led 2011 23:50:54

Re: Jarní předpěstování v bytě

Příspěvekod Misazap » úte 25. bře 2014 13:03:08

já letos trochu zaspala, tak budu předpěstovávat teď, mám nachystaný takový mini skleníček, kterýmu jsem zkusila vyrobit samozavlažovací systém (já bez samozavlažování ani ránu ;-). je to z toho průmyslovýho minipařeníčku, do kterýho jsem dala dvě trochu zmenšená plata od vajec a ty jsem postavila na 8 uřízlých petek. V místě kde stojí ty petky jsou plata proražené. Na to je nasypaný substrát, ale není ho nějak moc, je to fakt jen na předpěstování. Vyrobila jsem ho před pár dny a drží se pěkně vlhký. je to taková zkouška, uvidím jak to bude fungovat s kytkama.
Misazap
zasloužilý člen
 
Příspěvky: 154
Registrován: pát 02. dub 2010 13:30:19
Bydliště: Plzeň

Re: Jarní předpěstování v bytě

Příspěvekod Misazap » úte 01. dub 2014 8:25:10

Echm, tak jsem si v praxi vyzkoušela, proč se plata od vajec hodí do kompostu. Tak nějak se to rozpadlo no ;-) Ale kdyby někdo potřeboval náhradu těch maličkých sadbovačů, které se pak přesazují i s kytkou, mohlo by to fungovat.
Tedy jsem vyzkoušela jiný nápad a ten se zdá zatím funguje. Určitě znáte mističky ve kterých se v obchoďácích prodává maso (tedy alespoň znají ti, kteří musí kupovat).
No, tyhle misky bývají různých výšek, tak jsem dala nízkou do vysoké, do nízké jsem prorazila díry a prostrčila jimy kusy starého prostěradla (místo umělohmotných knotů), dolů nalila vodu a do horní misky nasypala substrát. Pak jsem ještě jednu vysokou misku přiklopila nahoru a je z toho malej skleníček.
Zatím to v tom klíčí hezky, tak uvidíme jak dál.
Misazap
zasloužilý člen
 
Příspěvky: 154
Registrován: pát 02. dub 2010 13:30:19
Bydliště: Plzeň

Předchozí

Zpět na Množení rostlin

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron