Klíčení lískových oříšků

Také množíte rostliny na své biozahradě? Sdílejte zkušenosti.

Klíčení lískových oříšků

Příspěvekod yaw » čtv 08. bře 2012 16:58:06

Přátelé,
zkoušeli jste někdy naklíčit ty obrovské americké lískáče, které se prodávaly o vánocích. Koupil jsem jich 20 dkg a zahrabal je dobře zabezpečené před hryzcem v květinači se zeminou do země, aby prošly stratifikací. Co ale dál :?:
Prosím poraďte.
Díky
Yaw
yaw
zasloužilý člen
 
Příspěvky: 155
Registrován: úte 08. pro 2009 12:10:52
Bydliště: Mlada Boleslav

Re: Klíčení lískových oříšků

Příspěvekod Kolmen » čtv 08. bře 2012 20:50:13

Čekat.
Loni jsem zasel mandle na 2 místa, jedny do truhlíku a s truhlíkem do sklepa, druhou várku jsem dal do pletiva na záhon. V truhlíku už jsou ty největší mandloně cca 20 cm a venku jsou jen prasklé pecky a čekající na teplo.
Kolmen
pokročilý
 
Příspěvky: 28
Registrován: úte 05. dub 2011 10:53:57

Re: Klíčení lískových oříšků

Příspěvekod vrana » sob 28. pro 2013 19:06:48

já koupil v kaufu ty největší kaštany a v září je vysel na záhon.Na jaře jich část vyklíčila,rozdal jsem je, musel bych si nechat nejméně dva kvůli opylení a to chce moc místa.také pekany by šly tak dělat.Kiwi z obchodu, lépe odrůda gold vyseta na jaře roste jako tráva.Jiné druhy-babykiwi a kolomikty musí mít důkladnou stratifikaci, vyset v září venku,označit tyčkami a na jaře plejt a plejt.na klíčení by bylo lépe to dát v dubnu do skleníku neb na okno.
Petržel než vyklíčí,trvá to 6 týdnů,za tu dobu to zaroste plevelem.Staří zahradníci semena petržele smíchali se semeny salátu,ten klíčí hned a podle světlé barvy listů věděli kde bude růst petržel a kde musí plejt.
vrana
začátečník
 
Příspěvky: 15
Registrován: stř 18. pro 2013 17:29:17


Zpět na Množení rostlin

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron