U kterých druhů mi fungují samovýsevy

Také množíte rostliny na své biozahradě? Sdílejte zkušenosti.

U kterých druhů mi fungují samovýsevy

Příspěvekod Ivana » ned 06. kvě 2012 8:40:58

Zjistila jsem, že se mi množí barborka z loňského srazu. Z ostatních druhů se nám objevil "sám od sebe" kopr, jakmile byla půda zrytá, na místech kde před tím rostly metrové trávy a ruderály. Letos jsem zvědavá na čtyřboč.
Uživatelský avatar
Ivana
Administrátor
 
Příspěvky: 3362
Registrován: pát 06. lis 2009 20:51:55
Bydliště: Brno

Re: U kterých druhů mi fungují samovýsevy

Příspěvekod jiho » stř 09. kvě 2012 6:23:53

Samovýsevem se nám celkem dobře udržuje i kotvičník, i když k úplné "automatice" tomu chybí upravené sušší písčité místo. Pokud se nechá na normálním záhonu být, přerostou jej trávy a různé plevele. Jinak i ze samovýsevu dá pěknou úrodu a dozrají mu semena.
jiho
webadmin
 
Příspěvky: 178
Registrován: pát 06. lis 2009 20:45:35

Re: U kterých druhů mi fungují samovýsevy

Příspěvekod Silva » pát 15. čer 2012 19:43:23

Mě se množí červená lebeda a koriandr.
Silva
začátečník
 
Příspěvky: 12
Registrován: pát 29. črc 2011 14:17:44

Re: U kterých druhů mi fungují samovýsevy

Příspěvekod bobek » pát 15. čer 2012 21:23:24

U mne náprstník, divizna (když není zahrada při povodni pod vodou), heřmánek, pohanka, kerblík, líčidlo, medvědí česnek, podléška (jen na jediném místě), talovín, všelijaký mák, divoké rajče (ale bez předpěstování nestačí dozrát), divoký chmel, slimáci a já si časem na něco dalšího ještě vzpomenu...
bobek
zasloužilý člen
 
Příspěvky: 557
Registrován: pát 20. lis 2009 17:57:31
Bydliště: Praha, zahrada v Posázaví

Re: U kterých druhů mi fungují samovýsevy

Příspěvekod Ivana » sob 16. čer 2012 15:02:47

Tak čtyřboč vyrazil. Nechala jsem záhon neuklizený, se starými zbytky a to se mu podle všeho nelíbilo. Vyrazil jen na těch místech kde byly prostory bez té změti.
Taky se mi podařila zajímavá věc - salát Král máje ze samovýsevu. Vyrazil už na podzim, to ale samozřejmě všechno pomrzlo i když jsem na něj hodila něco slámy. Na jaře si to zopáknul, tak jsem slámu načechrala a přežil všechny následné údery mrazu. Docela mě to překvapilo.
Dál mi letos vyrazil i brutnák, perila a samozřejmě polníček. Taky mám několik divokých a jiných rajčat ze samovýsevu.
Uživatelský avatar
Ivana
Administrátor
 
Příspěvky: 3362
Registrován: pát 06. lis 2009 20:51:55
Bydliště: Brno


Zpět na Množení rostlin

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron