Roubování

Také množíte rostliny na své biozahradě? Sdílejte zkušenosti.

Re: Roubování

Příspěvekod sklenka » stř 28. dub 2010 8:27:08

Jo, tak tu diskusi jsem taky četla a vybrala jsem si z toho ten zalamovací nožík, ale moc mi to s ním teda nešlo. Asi by to nebyl problém, když už to má člověk v paži, jenže já to letos dělala prvně. Takže na příští rok kupuju žabku a teď jenom nevím, na který ucho si mám nechat přisát to klíště.
sklenka
zasloužilý člen
 
Příspěvky: 222
Registrován: sob 02. led 2010 23:27:39
Bydliště: Voticko

Re: Roubování

Příspěvekod sklenka » stř 28. dub 2010 8:29:53

Jo, a ještě jsem se chtěla zeptat zkušenějších, co se přesně myslí narašeným roubem. Když je pupen trochu naprasklý a vykukuje zelená barva, ale ještě z něj nic nevyčuhuje, to je ještě pro roubování ok?
sklenka
zasloužilý člen
 
Příspěvky: 222
Registrován: sob 02. led 2010 23:27:39
Bydliště: Voticko

Re: Roubování

Příspěvekod martas » stř 28. dub 2010 8:49:28

Já to dělal vysunovacím nožíkem na holení kabelů.Ostrý byl až až palcem projel jako nic.(díky za radu s medem už ho mám opatlaný)Předloni jsem si přivezl z dovolené rouby tomelů.Roubovala mi je sousedka na podnože D.Kaki.Z roubů jsem otrhal listy a ve skleníku jsme to naroubovali.v SRPNU!!!A oni se uchytily.Takže to jde i s narašenými rouby.Ale chce to otrhat listí aby nevydýchalo vodu.
martas
zasloužilý člen
 
Příspěvky: 575
Registrován: ned 24. led 2010 11:02:11
Bydliště: Litoměřicko

Re: Roubování

Příspěvekod bobek » stř 28. dub 2010 8:55:44

Když je pupen trochu naprasklý a vykukuje zelená barva, ale ještě z něj nic nevyčuhuje, to je ještě pro roubování ok?


Ano, tak nějak by to měl roub vypadat v ideálním případě když chceme roubovat touto dobou.

Z roubů jsem otrhal listy a ve skleníku jsme to naroubovali.v SRPNU!!!A oni se uchytily.Takže to jde i s narašenými rouby.


Hrozně záleží na tom CO se roubuje. Některé druhy snesou to co popisuješ ale například třešeň ani náhodou. Ono vůbec, roubování třešní je lepší nechat profíkům.
bobek
zasloužilý člen
 
Příspěvky: 557
Registrován: pát 20. lis 2009 17:57:31
Bydliště: Praha, zahrada v Posázaví

Re: Roubování

Příspěvekod Evik » stř 28. dub 2010 20:56:51

Pro Sklenku: na roubování bych si koupila roubovák, žabka je na úplně jinou práci.

Jednou jsem taky roubovala již trochu narašené rouby Prunus subhirtella ´Pendula´ na ptačku. Z cca pěti se mi přijal jeden, ale měla jsem to vše namočené do či spíše zakapané voskem a ještě přikryté igeliťákem. Takže jde to, ale ta ujímatelnost je mnohem menší.
Jinak roubování v létě ve skleníku se dělá u některých druhů - teď se mi vybavují jen javory a snad ještě jírovce . Ale o moc víc už si z teorie nevybavuji a ani že bych to někde viděla či dělala v praxi.

Eva
Evik
člen korespondent
 
Příspěvky: 88
Registrován: sob 02. led 2010 20:42:47

Re: Roubování

Příspěvekod Kohant » pát 07. kvě 2010 8:14:58

Rouby mišpulí na hloh se mi ujmuly z 50%.

Jeden uschl, druhý už má přírustky. Počítám že tak začátkem června ho vezmu kosou u země, na to jsem dobrej.
Uživatelský avatar
Kohant
zasloužilý člen
 
Příspěvky: 588
Registrován: ned 13. pro 2009 14:55:56
Bydliště: na východ od martase

Předchozí

Zpět na Množení rostlin

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron