Množení komule Davidovy Buddleia davidii

Také množíte rostliny na své biozahradě? Sdílejte zkušenosti.

Množení komule Davidovy Buddleia davidii

Příspěvekod Ivana » pon 14. čer 2010 8:24:46

Podle pfaf:
Semena - studená stratifikace po dobu 4 týdnů při teplotě 4 ° C a povrchové zasít semena v únoru / březnu do skleníku. Klíčení probíhá obvykle po 3 - 4 týdnech při teplotě 21 ° C [138]. Jakmile mají dostatečnou velikost, přepichujeme sazenice ven do jednotlivých nádob a necháme ve skleníku přinejmenším první zimu, výsadba na stálé místo v pozdním jaře nebo počátkem léta, po posledních očekávaných mrazech. Sazenice mají sklon k hnití a tak by měly být pečlivě sledovány a stále dobře větrány.
Řízky z polozralého dřeva, červenec / srpen do pařeniště. Používejte krátké postranní výhonky. Velmi vysoké procento úspěšnosti. Řízky ze zralého dřeva narostlého v sezóně, 15 až 20 cm dlouhé, říjen / listopad do pařeniště.
Uživatelský avatar
Ivana
Administrátor
 
Příspěvky: 3362
Registrován: pát 06. lis 2009 20:51:55
Bydliště: Brno

Re: Množení komule Davidovy Buddleia davidii

Příspěvekod Ivana » pát 03. zář 2010 12:12:49

Dostala jsem řízky na jaře, ale byly namrzlé (jako spousta druhů letos na jaře) takže nic nezakořenilo. Asi před týdnem jsem dostala letní řízky tak uvidíme.
Uživatelský avatar
Ivana
Administrátor
 
Příspěvky: 3362
Registrován: pát 06. lis 2009 20:51:55
Bydliště: Brno

Re: Množení komule Davidovy Buddleia davidii

Příspěvekod Ivana » pon 25. říj 2010 16:37:32

Řízky z konce srpna se chytly.
Uživatelský avatar
Ivana
Administrátor
 
Příspěvky: 3362
Registrován: pát 06. lis 2009 20:51:55
Bydliště: Brno

Re: Množení komule Davidovy Buddleia davidii

Příspěvekod Fazole » čtv 28. říj 2010 20:03:40

Mně se chytl jeden letní řízek bílé, nemáte někdo modrou, prosím?
Fazole
člen korespondent
 
Příspěvky: 58
Registrován: čtv 30. zář 2010 21:06:23

Re: Množení komule Davidovy Buddleia davidii

Příspěvekod Ivana » čtv 28. říj 2010 21:28:07

Mám asi šest nebo sedm řízků fialové. Ale to asi až na jaro, jestli přežijou zimu.
P.S. Prosím příště do Výměn - on je tu pak zmatek. Dík.
Uživatelský avatar
Ivana
Administrátor
 
Příspěvky: 3362
Registrován: pát 06. lis 2009 20:51:55
Bydliště: Brno

Re: Množení komule Davidovy Buddleia davidii

Příspěvekod yaw » čtv 21. črc 2011 6:17:10

Ivana píše:Mám asi šest nebo sedm řízků fialové. Ale to asi až na jaro, jestli přežijou zimu.

Ahoj Ivano,
přežily ty řízky zimu? Jak jsi je měla zazimované, na záhoně, ve skleníku(foliáku) nebo doma v kontejnerku? Jaká byla délka řízků, kolik listů nad zem, kolik pod zem. Byly to řízky bylinné, částečně dřevité nebo dřevité?
Soused odnaproti letos na jaře komuli zlikvidoval, tak si chci pořídit vlastní. Kam se hrabou všechny televizní programy na Komuli obsednutou motýly z širokého okolí :D .
Díky
Yaw
yaw
zasloužilý člen
 
Příspěvky: 155
Registrován: úte 08. pro 2009 12:10:52
Bydliště: Mlada Boleslav

Re: Množení komule Davidovy Buddleia davidii

Příspěvekod Ivana » čtv 21. črc 2011 14:19:46

Ahoj, řízky mi přežily dva (možná víc, nevím úplně přesně). Byly asi 20-40 cm dlouhé, bylinné i dřevinné, prostě jsem nařízkovala to co jsem dostala od sousedky když stříhala svůj keř. Do země jsem toho zahrabala asi půlku délky, možná míň, přesnou dobu už taky nevím. Komuli jsem řízkovala několikrát a už si nepamatuju ze které je to šarže, dokonce je možné i to, že jsem tyto řízky které přežily od ní už zakořeněné dostala, neboť hojně vyměňujeme kdeco.
Ty zakořeněné co mám jsou dřevinné, 30-40 cm dlouhé, zahrabané asi půlkou délky do země. Asi bych si měla vézt záznamny a nastudovat nejlepší postupy pro zakořeňování toho kterého druhu, nicméně jsem takový člověk co využívá příležitost: někde potkám keř který bych chtěla tak si vezmu pár větviček a strčím do půdy. Něco zakoření, něco ne.
Letos ten zdrojový sousedčin keř co jsem měla z něho řízky v zimě umrzl, zůstaly jen mladší.
Uživatelský avatar
Ivana
Administrátor
 
Příspěvky: 3362
Registrován: pát 06. lis 2009 20:51:55
Bydliště: Brno


Zpět na Množení rostlin

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron