Klíčení semen - jednotlivé druhy

Také množíte rostliny na své biozahradě? Sdílejte zkušenosti.

Re: Klíčení semen - jednotlivé druhy

Příspěvekod yaw » stř 10. úno 2010 14:41:07

Ivana píše:Takže ještě rok a bude to všechno..... :D


....Katusy ze semínek mám od roku 1982, takže angínovníkům dávám ještě šanci... :lol:


Yaw
yaw
zasloužilý člen
 
Příspěvky: 155
Registrován: úte 08. pro 2009 12:10:52
Bydliště: Mlada Boleslav

Re: Klíčení semen - jednotlivé druhy

Příspěvekod Jana-ka » ned 21. úno 2010 19:03:41

Belamcanda klíčí opravdu dlouho a opravdu nerada :) Proto mě mile překvapila loni: neměla jsem čas ani náladu na nějaké rozmazlování, nasela jsem ji prostě na jaře do řádku mezi různé jiné léčivky a ... pak jsem na konci léta užasla, kolik jich tam roste :)
Jana-ka
pokročilý
 
Příspěvky: 40
Registrován: sob 28. lis 2009 20:07:51

Re: Klíčení semen - jednotlivé druhy

Příspěvekod Tampere » ned 25. dub 2010 14:56:10

Hlásím, že mi z cca 22 semínek 16 malých angínovníků vylezlo. V pátek cca 12 a teď v sobotu večer a ráno v neděli vylezl zbytek:-) mám to zasetý spolu s kustovnicí a prospívají si. Ani se na tom neobjevila plíseň.
Tampere
člen korespondent
 
Příspěvky: 58
Registrován: pon 07. pro 2009 20:59:25
Bydliště: Šumpersko a Zlínsko

Re: Klíčení semen - jednotlivé druhy

Příspěvekod Ivana » pát 25. čer 2010 11:57:29

Nechce mi klíčit udatna ani archangelica, ani na druhý pokus. Nemáte někdo nějaké tipy co by se dalo zkusit?
Uživatelský avatar
Ivana
Administrátor
 
Příspěvky: 3362
Registrován: pát 06. lis 2009 20:51:55
Bydliště: Brno

Re: Klíčení semen - jednotlivé druhy

Příspěvekod Ivana » čtv 08. črc 2010 9:58:59

Zkoušela jsem vysít kmín, z kupovaného pytlíku na jídlo. Ani jednou se mi to nepodařilo - buďto to vyschne nebo zplesniví. Nemáte někdo zkušenosti?
Uživatelský avatar
Ivana
Administrátor
 
Příspěvky: 3362
Registrován: pát 06. lis 2009 20:51:55
Bydliště: Brno

Re: Klíčení semen - jednotlivé druhy

Příspěvekod bobek » čtv 08. črc 2010 10:14:34

Nezkoušel jsem ale viděl jsem že je kmín v nabídce Gengelu. Sice se mi už stalo že některá semena z Gengelu neklíčila ale oproti komerční produkci jsou na tom podstatně lépe.
bobek
zasloužilý člen
 
Příspěvky: 557
Registrován: pát 20. lis 2009 17:57:31
Bydliště: Praha, zahrada v Posázaví

Re: Klíčení semen - jednotlivé druhy

Příspěvekod Ivana » pon 23. srp 2010 23:30:16

Potvora kmín, po zhruba asi deseti pokusech vyklíčil v odloženém truhlíku, kam jsem ho nasila vloni na jaře (z kupovaného sáčku jako koření).
I udatnu jsem nakonec zvládla, z mnoha desítek semen vyklíčily čtyři a rostou.
Uživatelský avatar
Ivana
Administrátor
 
Příspěvky: 3362
Registrován: pát 06. lis 2009 20:51:55
Bydliště: Brno

Re: Klíčení semen - jednotlivé druhy

Příspěvekod Alena » ned 06. úno 2011 23:18:44

Prosím, nemáte někdo zkušenosti s klíčením čechřice vonné? Koupila jsem si ji před 2 nebo 3 lety od JIKLa a nevyklíčilo nic. Nechala jsem je samozřejmě přemrznout, ale semena zakrátko shnila. Dočetla jsem se někde, že rychle ztrácejí klíčivost a je nejlépe vysít je rovnou na podzim. Jenže já je tehdy objednávala v lednu. A i když je objednám na podzim, nemám jistotu, že jsou čerstvá, ne z předchozího roku.
Zrovna tak jsem zkoušela několikrát vypěstovat anděliku lékařskou a arniku horskou, taky nic. Bedrník totéž.
Zkoušet objednávat znova a znova mě už přešla chuť. Pytlíček za 17 korun a poštovné přes stovku :roll: Uvažuju, že se poptám na Planta naturalis, jestli neposílají na dobírku sazenice. Někde tam píšou, že mají k dispozici vzrostlé rostliny.
Na začátku tohoto tématu je zmínka o včelníku moldavském - mně klíčí normálně každý rok ze semen z předchozího roku (a teď jsem to zakřikla a letos naschvál nevyklíčí).
Alena
člen korespondent
 
Příspěvky: 99
Registrován: stř 02. úno 2011 18:32:43

Re: Klíčení semen - jednotlivé druhy

Příspěvekod Petra » ned 06. úno 2011 23:44:10

Čehřici semena sběr 2010 Ti mohu poslat, vysemenily se a vyrostly sami okolo původní rostliny, některé jsem záměrně vysela na podzim a všechny vzešly a některé jsem vysela loni na jaře a také ujaly. S ostatními zkušennost nemám.
Petra
Petra
zasloužilý člen
 
Příspěvky: 206
Registrován: sob 28. lis 2009 21:25:04
Bydliště: Lysá n/L.

Re: Klíčení semen - jednotlivé druhy

Příspěvekod Ivana » pon 07. úno 2011 7:54:55

Alena: Kupovaná andělika (Semo nebo něco podobného) mi taky nešla, zkoušela jsem ji asi dvakrát. Včelník mi vyklíčil z kupovaných semen (taky Semo, nějaká směs), ale až druhý rok. Bedrník (který chceš, obecný nebo větší?) je nejlíp vyrejt v přírodě, v okolí bys ho měla najít. Ostatně i čechřici a anděliku můžeš mít z přírody (Krkonoše).
Uživatelský avatar
Ivana
Administrátor
 
Příspěvky: 3362
Registrován: pát 06. lis 2009 20:51:55
Bydliště: Brno

PředchozíDalší

Zpět na Množení rostlin

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron