Kompostování důvěry uživatelů - komentářový spam

Čistička odpadních vod. Komentářový spam, astroturfing, aféry, flame.

Kompostování důvěry uživatelů - komentářový spam

Příspěvekod MalkovaJ. » pon 21. lis 2011 18:00:50

Letos jsme si koupili nový kompostér (komentářový spam, podvodný linkbuilding, nekalá obchodní praktika - upozornění administrátora), který nám krásně sedne do zahrady. Není až tak velký, tak jsem k němu koupila i drtič větví a v téhle podobě hnijou opravdu rychle. Myslím, že když se ale nalámou na menší kousky, tak by to přes zimu taky mohly zvládnout :)


Admin: Komentářový spam. Administrátor vyhodnotil tento příspěvek jako komentářový spam. Uživatel MalkovaJ alias Janickam34 pro vladeko.cz spamuje podle Google 139x (údaj z 28.11.2011). Informace a doporučení uvedené v tomto příspěvku pokládáme za nedůvěryhodné, vymyšlené, s vysokou pravděpodobností za ně dostal uživatel zaplaceno. Na moderovaná fóra se zákazem reklamy používá často jiné uživatelské jméno, například Aneta nebo JanickaM, což je dohledatelné podle mailu nebo IP adresy. Uživatelka doporučuje na internetu i výrobky dalších firem a o sobě uvádí protichůdné informace. Příspěvek jako takový pokládáme za nepřínosný, uživatelka nejspíš neví o čem to je. Jedná se velmi pravděpodobně o praktický příklad astroturfingu. Níže si můžete pročíst historii odhalení. A nyní uživatelce zahrajeme fanfáry od firmy Monty Python, kterou zase doporučuju já.
Uživatelský avatar
MalkovaJ.
nový člen
 
Příspěvky: 4
Registrován: pon 26. zář 2011 16:53:00

Re: Kompostování větviček

Příspěvekod Ivana » úte 22. lis 2011 1:10:32

Hm, druhý odkaz od stejné uživatelky na stejnou firmu. Dovoluji si připomenout pravidla: Administrátoři a moderátoři si vyhrazují právo mazat příspěvky obsahující reklamu nebo spam. Opakované odkazy na jednu stránku (i nekomerční) mohou být pokládány za spam a mazány nebo přesouvány. Příště tedy smazání, varování nebo ban, jděte si prosím dělat to PRASEO někam jinam.

A teď ke kompostéru: Zvažovala jsem že si podobný udělám (ne koupím, a už vůbec ne za tuhle cenu, znám mnoho užitečnějších anebo zábavnějších způsobů jak utratit peníze, jedna tyčka stojí 140 Kč.-!!! - mě to roste na zahradě zadarmo....). Zajímá mě, jestli s tím máte někdo zkušenosti, jaké to má výhody ve srovnání s volně loženou hromadou? Mimochodem, uživatelku podezírám z reklamních úmyslů i proto, že neví že kompost nemá hnít má-li zůstat kompostem.
Uživatelský avatar
Ivana
Administrátor
 
Příspěvky: 3362
Registrován: pát 06. lis 2009 20:51:55
Bydliště: Brno

Re: Kompostování větviček

Příspěvekod Ivana » úte 22. lis 2011 10:35:18

Ještě cítím potřebu vyjasnit některé věci: linkbaiting jako takový mi nevadí. Pokud se zde zaregistruje nějaký majitel firmy který to neskrývá, napíše užitečný příspěvek k tématu kde sdílí svoje zkušenosti ze kterých budou mít uživatelé prospěch, jak to například udělal uživatel Werner ve svých několika příspěvcích, pak mi vůbec nepřekáží odkaz na jeho firmu EM-BIOTek.
Pokud mi sem ovšem bude někdo vkládat opakovaně příspěvky typu Koupili jsme XYX a YYY ve firmě XXX a jsme spokojeni bez jakéhokoliv dalšího přínosu tak to už tady místo nemá.


Koukám že Málkovi mají na zahradě hodně přeplněno, jenom ty kompostéry koupili už dva. Taky mají spoustu ozdobných mříží, plotů, altánů, houpačku,pískoviště, pergolu, zahradní nábytek, všechno od jedné firmy a všude kudy chodí to všechno upřímně doporučují. Tedy jsem se nezmýlila a Janickam34 je opravdu profesionální komentářová spammerka. (Ten správný přivýdělek pro holky na mateřské je prostě placený marketing.) Uživatelka dostala varování a při dalším vložení reklamy dostane ban.
Uživatelský avatar
Ivana
Administrátor
 
Příspěvky: 3362
Registrován: pát 06. lis 2009 20:51:55
Bydliště: Brno

Re: Kompostování větviček

Příspěvekod Ivana » úte 22. lis 2011 15:26:29

Astroturfing, definice podle wikipedie, je moderní nekalá marketingová metoda. Spočívá v tom, že zadavatel reklamy (firma, ale třeba i stát) se snaží vyvolat falešný dojem pozitivní spontánní reakce spotřebitelů či fanoušků na dané zboží, službu či politický názor. Může jít i o účast v on-line diskusích a anketách. Praktikuje se například zakládáním blogů, kde je produkt vychvalován. Zdánlivě autentické výpovědi, které mají v očích veřejnosti zvýšit hodnotu produktu, jsou však vytvářeny organizovaně – zaměstnanci firmy či přímo najatými lidmi.
Uživatelský avatar
Ivana
Administrátor
 
Příspěvky: 3362
Registrován: pát 06. lis 2009 20:51:55
Bydliště: Brno

Re: Kompostování větviček

Příspěvekod Ivana » stř 23. lis 2011 0:05:50

Tohle pátrání je docela úžasné, ale začínám z toho být trochu zděšená. Janickam34 píše spousty příspěvků na různá fóra, v každém z nich doporučuje nějaký výrobek nebo nějakou firmu. U většiny z těch příspěvků by vás ani nenapadlo že to nepíše spokojená uživatelka (například tenhle - pozorně se podívejte do patičky odkazovaného eshopu, firma je stejná jako ta propagovaná zde) anebo tenhle a u tohohle by vás to taky nenapadlo.

Janička si kromě výrobků na zahradu oblíbila grilování, doporučuje dámské holínky, dělá i do cestovního ruchu.

Jednou má přítele, jednou má manžela, jednou má mimčo, potom zas prcka, jednou holku a podruhé kluka, jednou má zahradu a slepice a bydlí na vesnici a podruhé griluje v paneláku na balkóně. Prostě to co je zrovna potřeba. Nikdy by mě nenapadlo že reklama se dneska dělá takhle a že se dá koupit už i "doporučení z vlastní zkušenosti". A leckdo to podle všeho žere. I s chlupama.
Uživatelský avatar
Ivana
Administrátor
 
Příspěvky: 3362
Registrován: pát 06. lis 2009 20:51:55
Bydliště: Brno

Re: Kompostování důvěry uživatelů

Příspěvekod Ivana » stř 23. lis 2011 11:54:18

Takže abych to celé shrnula: S platností ode dneška doplňuji do pravidel že uživatelé kteří vloží placený komentářový spam mohou dostat trvalý ban okamžitě a bez varování.
Budu to kontrolovat tak, že zadám do vyhledávače nick a odkazovanou stránku. Pokud toho vyjedou desítky a stovky, jako v případě uživatelky MalkovaJ alias janickam34, s mailovou adresou malkovajanca@email.cz, IP adresa 88.100.29.67, která zde vkládala komentářový spam ve prospěch firmy Vladeko.cz (další důkazy tady), dostane uživatel ban.
Uživatelský avatar
Ivana
Administrátor
 
Příspěvky: 3362
Registrován: pát 06. lis 2009 20:51:55
Bydliště: Brno

Re: Kompostování důvěry uživatelů - komentářový spam

Příspěvekod Ivana » úte 29. lis 2011 10:07:12

Chtěla bych se zeptat uživatelů, co si o tomto způsobu který používají některé firmy ke "zviditelňování na internetu" myslí. Já osobně bych si u firem, které používají takový způsob "propagace" a takto si "budují značku" nic nekoupila. Tyto firmy považuji za neseriózní, protože tímto způsobem parazitují na administrátorech a moderátorech fór, kteří to dělají ve svém volném čase.
Jiná věc je, jestli o tom firmy vědí, pokud netuší co to ten jejich "SEO konzultant" vlastně provádí za jejich zády tak by měly velmi rychle procitnout do reality a urychleně zarazit poškozování své pověsti.
Uživatelský avatar
Ivana
Administrátor
 
Příspěvky: 3362
Registrován: pát 06. lis 2009 20:51:55
Bydliště: Brno

Re: Kompostování důvěry uživatelů - komentářový spam

Příspěvekod Hanča » úte 29. lis 2011 11:08:23

Souhlasím, nejenže "bych si nic nekoupila", ale opravdu to dodržím a nekoupím. Stejně jako jsem si od doby jisté reklamy už nikdy nekoupila fidorku.
Uživatelský avatar
Hanča
zasloužilý člen
 
Příspěvky: 239
Registrován: sob 02. led 2010 19:37:25

Re: Kompostování důvěry uživatelů - komentářový spam

Příspěvekod Ivana » úte 29. lis 2011 17:03:13

S Fidorkou taky souhlas. Kazilo to dětem charakter.
Uživatelský avatar
Ivana
Administrátor
 
Příspěvky: 3362
Registrován: pát 06. lis 2009 20:51:55
Bydliště: Brno

Kompostování větviček

Příspěvekod MalkovaJ. » úte 10. led 2012 12:39:33

Taky si myslím, že odvážet cokoliv ze zahrady pryč je nesmysl. Lidi nevědí, co by zaplatili za kvalitní kompost a hlínu v obchodech a ty to budeš vyhazovat. My jsme si předloni koupili nový kompostér (myslím, že ho muž koupil tady na internetu: http://www.vladeko.cz/uzitkova-zahrada/kompostery (komentářový spam, podvodný linkbuilding, nekalá obchodní praktika - upozornění administrátora), hodně se do něj vejde a větvičky do něj lámu nebo stříhám. Ale uvažuju o tom, že si koupím buď šťěpkovač nebo drtič, protože je fakt, že rozklad je celkem dlouhý i tak

Admin: Přesunuto z vlákna Kompostování větviček.
To je panečku žaludek!! Dneska je počet výsledků z vyhledávače, kdy tato uživatelka pro Vladeko spamuje 176 (minule bylo 139). Zatím jsem jí ban nedala, jsem totiž zvědavá co bude dál.

Uživatelský avatar
MalkovaJ.
nový člen
 
Příspěvky: 4
Registrován: pon 26. zář 2011 16:53:00

Další

Zpět na ČOV

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron