Tip na sock pupets! Takhle se oblbujou lidi.

Čistička odpadních vod. Komentářový spam, astroturfing, aféry, flame.

Tip na sock pupets! Takhle se oblbujou lidi.

Příspěvekod Lacko5 » čtv 19. úno 2015 22:25:32

Ahoj, poradíte mi prosím nějaký hezký nástěnný květináč. Díky :)
Uživatelský avatar
Lacko5
nový člen
 
Příspěvky: 2
Registrován: ned 25. led 2015 20:58:24

Re: Tip na Květináč? Ne! Komentářový spam!

Příspěvekod cipek » ned 22. úno 2015 23:24:45

Ahoj, našel jsem tyto, ten první vypadá fakt úžasně!
http://www.ty nejlepší květináče co prodáváme my
http://www.nějaké křoví aby se zdálo že jsem objektivní
Uživatelský avatar
cipek
nový člen
 
Příspěvky: 1
Registrován: úte 10. úno 2015 22:38:35

Re: Tip na Květináč? Ne! Komentářový spam!

Příspěvekod vlastik » pon 23. úno 2015 8:17:45

Ahoj, květináče objednávám jedině přes e-shopy :) S tady tím jsem velice spokojený žádný problém a zboží dodáno do 2 dní :)

http://www.ty nejlepší květináče co prodáváme my
Uživatelský avatar
vlastik
nový člen
 
Příspěvky: 1
Registrován: stř 11. úno 2015 21:50:06

Re: Tip na Květináč? Ne! Komentářový spam!

Příspěvekod Lacko5 » pon 23. úno 2015 19:26:42

lidi díky za rady a tipy.
Uživatelský avatar
Lacko5
nový člen
 
Příspěvky: 2
Registrován: ned 25. led 2015 20:58:24

Re: Tip na sock pupets?

Příspěvekod Ivana » čtv 26. úno 2015 20:42:19

Nádherný příklad komentářového spamu.

Jeden ťulo, pracující ve firmě XY se zeptá na nějakém fóru, prosím prosím poradíte mi?
Za nějakou, poměrně krátkou dobu, mu jeho kolega z firmy od vedlejšího stolu odpoví: No nejlepší je firma XY.
Za další, poměrně krátkou dobu napíše kolegyně co sedí nalevo od něj, že firma XY je opravdu a fakt ta nejlepší (Anebo to všechno dělá jeden člověk).

Povšimněte si prosím, že u všech aktérů jde o první a jediný příspěvek na fóru. Všichni tři "diskutující" jsou zaregistrováni z IP adresy 81.30.230.129, časy registrací a příspěvků si můžete porovnat sami.
Takže už všichni víte, jak se dělají "nezávislé" komentáře. V anglicky mluvících zemích se tomuto způsobu obelhávání lidí na internetu říká sock pupets.

Podle wikipedie jsou sock pupets:
"Sockpuppet jsou on-line identity používé za účelem podvodu. Slovo sock pupet odkazuje na jednoduchého maňáska vyrobeného z ponožky. Původně slovo odkazovalo na falešnou identitou, kterou vytváří člen internetové komunity, který mluví o sobě, zatímco předstírá, že je jiná osoba.
Termín se nyní používá i pro další zavádějící použití on-line identit, jako jsou ty, které byly vytvořeny za účelem chválit, hájit nebo podporovat výrobky, firmy, osoby či organizace.
Významný rozdíl mezi použitím pseudonymu a vytvoření sockpuppet je, že sockpuppet vystupuje jako samostatná strana nespojená s loutkohercem. Mnoho on-line komunit se snaží blokovat loutkové účty."

Takže drazí hoši, nebo drahý hochu nebo holko, věz, že zde také blokujeme loutkové účty. Jděte si oblbovat lidi někam jinam. Jinak ale díky za rozšíření mojí sbírky komentářového spamu, jsem nadšená, tohle jsme tu ještě neměli.
Čistička, ban, konzervičky, fanfára.

Uživatelský avatar
Ivana
Administrátor
 
Příspěvky: 3362
Registrován: pát 06. lis 2009 20:51:55
Bydliště: Brno

Re: Tip na sock pupets! Takhle se oblbujou lidi.

Příspěvekod Ivana » pát 27. úno 2015 0:24:49

Je mi to jasné. Rozhodli se dělat SEO.

Spamují i na fóru Českého zahrádkářského svazu, permawebu, fóru Exotické pěstování, fóru Okolo bytu, Poradte.cz, na slovenském Forum-nazor.sk.

Všimněte si, že všechny příspěvky jsou z nedávné doby a na všech je struktura podobná (Ptám se, doporučte-doporučuju-já taky).
Mohli být dva, anebo jen jeden a vlastíkův příspěvek napsal z domova (příspěvek od vlastíka má jinou IP adresu, jinak všechny registrační IP adresy a IP adresy, ze kterých byly napsány příspěvky jsou totožné).

PS: Máte smůlu vy príma hoši, honění komentářových spamerů mám za koníčka. A jestli tady bude někdo zlobit dál, tak se v tom s potěšení budu taky hrabat dál a začnu zveřejňovat konkrétní údaje.
Uživatelský avatar
Ivana
Administrátor
 
Příspěvky: 3362
Registrován: pát 06. lis 2009 20:51:55
Bydliště: Brno

Re: Tip na sock pupets! Takhle se oblbujou lidi.

Příspěvekod Misazap » pát 27. úno 2015 18:53:06

To je fakt masakr, já se i divila co ty lidi vede k tomu se na fóru o zahradě ptát na nástěnné květináče ..
Misazap
zasloužilý člen
 
Příspěvky: 154
Registrován: pát 02. dub 2010 13:30:19
Bydliště: Plzeň

Re: Tip na sock pupets! Takhle se oblbujou lidi.

Příspěvekod Ivana » stř 04. bře 2015 15:34:05

Jsem ráda, že mohu posloužit osvětou, protože tohle opravdu není ojedinělé. Je toho plný internet.
Bohužel je málokdo a málokdy chytí za ruku. Občas se to ale stane, jako například tady.

Stejně jako obyčejné komentářové spamy je tato činnost placená. Říká se tomu budování značky a mnoho "konzultantů SEO" přímo nabízí komentáře, které o vaší firmě hovoří pochvalně a neutrálně. A najdou se firmy co na to skočí a zaplatí za to. A nejsou to až tak úplně drobné, viděla jsem nabídky, kdy takováto "péče" stojí firmu kolem 6 000.- měsíčně. To by bylo za rok kolem 72 000.- Kč. Za spam.
Uživatelský avatar
Ivana
Administrátor
 
Příspěvky: 3362
Registrován: pát 06. lis 2009 20:51:55
Bydliště: Brno


Zpět na ČOV

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron