Kauza QNX

Čistička odpadních vod. Komentářový spam, astroturfing, aféry, flame.

Kauza QNX

Příspěvekod QNX » ned 07. úno 2010 15:40:09

Dobrá, tak budu pokračovat tady. Nevím, jaký je účel těchto stránek. Myslel jsem si, že je to především šíření prospěšných informací. Pravděpodobně tomu tak není. Kdyby to tak bylo, tak by asi nemuselo docházet k cenzuře odkazů vedoucích na jiné stránky s podobnou tématikou. Samozřejmě to je pouze na rozhodnutí administrátora. Tady došlo k rozhodnutí, že stránky hádám se s každým.cz jsou zde nežádoucí. Každý si to jistě přebere po svém. Naše stránky jsou určené ke svobodnému šíření informací a proto je vítána i spolupráce na jejich šíření. Členům fora nebráním v uvedení odkazu na stránky a když na jejich stránkách najdu něco zajímavého, tak tam ten odkaz dokonce sám vložím, případně stránky uvedu i v odkazech. Předpokládám, že by to mohlo být prospěšné i pro ostatní. Někdo dává přednost spolupráci, jiný se bojí konkurence ......to je také určitá forma diverzity

BTW administrátor mi zakázal vkládání veškerých podpisů, ne pouze těch s odkazem :lol:
Co takhle nastavit přímo filtraci na slovo sobestacnost a soběstačnost? Jistota je jistota. Když cenzura, tak pořádná :lol:
QNX
začátečník
 
Příspěvky: 15
Registrován: pon 25. led 2010 17:11:26

Re: Proč jsem to udělala takhle

Příspěvekod jiho » ned 07. úno 2010 15:56:47

QNX píše:Dobrá, tak budu pokračovat tady. Nevím, jaký je účel těchto stránek. Myslel jsem si, že je to především šíření prospěšných informací. Pravděpodobně tomu tak není. Kdyby to tak bylo, tak by asi nemuselo docházet k cenzuře odkazů vedoucích na jiné stránky s podobnou tématikou. Samozřejmě to je pouze na rozhodnutí administrátora. Tady došlo k rozhodnutí, že stránky hádám se s každým.cz jsou zde nežádoucí. Každý si to jistě přebere po svém. Naše stránky jsou určené ke svobodnému šíření informací a proto je vítána i spolupráce na jejich šíření. Členům fora nebráním v uvedení odkazu na stránky a když na jejich stránkách najdu něco zajímavého, tak tam ten odkaz dokonce sám vložím, případně stránky uvedu i v odkazech. Předpokládám, že by to mohlo být prospěšné i pro ostatní. Někdo dává přednost spolupráci, jiný se bojí konkurence ......to je také určitá forma diverzity

BTW administrátor mi zakázal vkládání veškerých podpisů, ne pouze těch s odkazem :lol:
Co takhle nastavit přímo filtraci na slovo sobestacnost a soběstačnost? Jistota je jistota. Když cenzura, tak pořádná :lol:

Podpisy byly zakázány dočasně a budou v nejbližší době obnoveny. Nicméně na dodržování netikety budu trvat, i když tomu bude někdo říkat cenzura. Kdyby byl odkaz na soběstačnost "nežádoucí", tak by byl smazán i v příslušném příspěvku, což se nestalo a QNX vědomě falšuje skutečnost. Navíc právě on sem zanáší konfrontační způsoby komunikace. Například na fóru DAMYKO se zdaleka tak agresivně neprojevuje, ani si tam nevynucuje odkaz na svoje stránky v podpisu. Takto se spolupráce dělat opravdu nedá.
jiho
webadmin
 
Příspěvky: 178
Registrován: pát 06. lis 2009 20:45:35

Re: Proč jsem to udělala takhle

Příspěvekod Ivana » ned 07. úno 2010 16:08:17

To, že jsem došla k názoru že tvoje stránky jsou zde nežádoucí je jen tvoje konstrukce, nikoliv moje rozhodnutí.

Odkaz na stránky člena fóra patří u fóra typu phpBB do jeho profilu. Nevím, proč by to tady mělo být jinak - měla bych to změnit jen proto, že si to přeješ a hodně hlasitě u toho křičíš?
Uživatelský avatar
Ivana
Administrátor
 
Příspěvky: 3362
Registrován: pát 06. lis 2009 20:51:55
Bydliště: Brno

Re: Proč jsem to udělala takhle

Příspěvekod QNX » ned 07. úno 2010 16:18:48

Na foru DAMYKO a pak i na několika dalších forech (kde patřím k nejaktivnějším uživatelům s velkým počtem říspěvků) se opravdu chovám přátelštěji. Možná to bude tím, že v případě těch ostatních fór ta spolupráce funguje perfektně a pomáháme si vzájemně. Také mi tam nikdo z administrátorů nenapsal tak nepříjemnou a útočnou PM, jako se mi stalo tady hned na začátku. Když někomu začnete hned na začátku nadávat, tak těžko můžete čekat že vám skočí kolem krku a začne vás chválit jak jste dobří. Přesto nemám dojem, že bych se choval konfrontačně. Pouze jsem několikrát vstoupil do diskuze a vyjádřil svůj názor. Nikoho jsem nenapadal, ale tady je už pouhé vyjádření trochu odlišného názoru problém. Ano, někdo může považovat i odlišný názor za konfrontační přístup.
Žádnou skutečnost nefalšuju. Prostě odkaz na sobestacnost je zde nežádoucí (i když v jednom případě trpěný).
Ještě k odkazům v podpisu. Na forech, kde je to povoleno ten odkaz mám. Tam kde to povolené není, ho samozřejmě nemám. Když se přihlásí admin z damyka na hádám se s každým.cz a uvede tam odkaz na damyko, tak si to budu pokládat za čest a samozřejmě mu tam ten podpis nechám. Prostě máme každý jiný přístup. Zde bylo vložení odkazu povolené, tak jsem tu možnost využil. Dejte si do pravidel, že toto chování je nepřípustné a bude to bez debaty. Žádné pravidlo jsem neporušil :)
QNX
začátečník
 
Příspěvky: 15
Registrován: pon 25. led 2010 17:11:26

Proč jsem to udělala takhle tohle přesunout

Příspěvekod Ivana » ned 07. úno 2010 16:22:12

To, že jsem došla k názoru že tvoje stránky jsou zde nežádoucí je jen tvoje konstrukce, nikoliv moje rozhodnutí.

Odkaz na stránky člena fóra patří u fóra typu phpBB do jeho profilu. Nevím, proč by to tady mělo být jinak - měla bych to změnit jen proto, že si to přeješ a hodně hlasitě u toho křičíš?

To není chyba. Opravdu to chci jenom zopakovat.
Uživatelský avatar
Ivana
Administrátor
 
Příspěvky: 3362
Registrován: pát 06. lis 2009 20:51:55
Bydliště: Brno

Re: Proč jsem to udělala takhle

Příspěvekod QNX » ned 07. úno 2010 18:06:17

Ivana: No, já jsem si odkaz na stránky dal do podpisu až když jsi mi začala nadávat (přes PM), že si tady dělám reklamu (ano, s podpisem to už byla menší provokace). To bylo v době, kdy jsem zde odkaz na hádám se s každým.cz uvedl poprvé! Bylo to v tématu věnovaném soběstačnosti, takže naprosto k tématu. Prostě přiznej, že ti to vadilo, protože to je pravda. Jinak by jsi mi asi nadávat nezačala, že? Teď se mi nepokoušejte tvrdit, že dát odkaz do podpisu je špatné, ale do textu, že ho dát můžu. To je lež.
Prostě se nemůžu zbavit dojmu, že ti jde o nějaký naprosto nesmyslný monopol na témata spojená se soběstačností a že se se mnou snažíš soutěžit. To je naprosto směšné. Když jsem forum zakládal já, tak už před tím podobných for bylo založených mnoho a některá dokonce i v ČJ.
Třeba tato jsou starší než ty naše:
anastasia.cz/forum/index.html
rodove-statky.cz/
Doufám, že ti jejich konkurence a uvedení odkazů nevadí, co když se tam někdo půjde podívat :o :evil:
Pak jste přišli vy a založili si tohle fórum .......... a po nás přijdou zase další a další. Na internetu opravdu monopol mít nebudeš. Každé forum je jiné, ty se vyznáš v kytičkách, tak nejlépe uděláš, když se jim budeš věnovat. V tom můžeš být dobrá. Já se zase mnohem víc než v rostlinách vyznám v techničtějších záležitostech, nebo třeba v permakultuře a spojování věcí do provázaných celků, proto se tomu na stránkách věnuju (a věnovat budu). Na druhé straně věci spojené s anastázií mi naprosto unikají a věnovat se jim nebudu ........a to je zase prostor pro ty dvě uvedená fora. To je snad naprosto přirozené, že se témata překrývají. Nemusíš se vztekat, stejně s tím nic neuděláš. Naopak buď ráda, že můžeš chodit pro informace i na ostatní fora a i tam se něco přiučit.
QNX
začátečník
 
Příspěvky: 15
Registrován: pon 25. led 2010 17:11:26

Re: Proč jsem to udělala takhle

Příspěvekod jiho » pon 08. úno 2010 9:28:59

QNX píše:... Doufám, že ti jejich konkurence a uvedení odkazů nevadí, co když se tam někdo půjde podívat :o :evil: ...

Uvedení odkazu 1x je normální a opravdu nikomu nevadí. Ale uvádět stejný odkaz v každém příspěvku znovu a znovu, to už je v podstatě forma spamu. :!:
jiho
webadmin
 
Příspěvky: 178
Registrován: pát 06. lis 2009 20:45:35

Re: Proč jsem to udělala takhle

Příspěvekod QNX » pon 08. úno 2010 10:27:47

jiho: ty asi nečteš co ostatní píšou, že? Tak se uklidni a přečti si to znovu. Psal jsem, že jsem dostal vynadáno přes PM hned po prvním uvedením odkazu na stránky hádám se s každým.cz ! Nesnaž se tedy tvrdit, že reakce z vaší strany byla reakcí na spam a že uvést odkaz jednou je v pořádku. To prostě lžeš.

Prosím o vysvětlení, proč jsem dostal od Ivany vynadáno po prvním zveřejnění odkazu, když zveřejnit odkaz 1x je normální. Předem děkuji.
QNX
začátečník
 
Příspěvky: 15
Registrován: pon 25. led 2010 17:11:26

Re: Proč jsem to udělala takhle

Příspěvekod jiho » pon 08. úno 2010 10:37:16

QNX píše:jiho: ty asi nečteš co ostatní píšou, že? Tak se uklidni a přečti si to znovu. Psal jsem, že jsem dostal vynadáno přes PM hned po prvním uvedením odkazu na stránky hádám se s každým.cz ! Nesnaž se tedy tvrdit, že reakce z vaší strany byla reakcí na spam a že uvést odkaz jednou je v pořádku. To prostě lžeš.

Prosím o vysvětlení, proč jsem dostal od Ivany vynadáno po prvním zveřejnění odkazu, když zveřejnit odkaz 1x je normální. Předem děkuji.

Tu PM jsem samozřejmě ani neposílal, ani nedostal její kopii. Psal jsem za sebe a protestoval pouze proti opakovanému vkládání stále stejného odkazu. Mám na práci jiné věci než se s tebou hádat a není mojí povinností nechat urážet. Takže ti dávám BAN. Zatím na měsíc.

Ivanu tímto žádám o vyjádření k uvedenému, případně o zveřejnění příslušné PM o kterou se jedná.
jiho
webadmin
 
Příspěvky: 178
Registrován: pát 06. lis 2009 20:45:35

Soukromá korespondence s QNX

Příspěvekod Ivana » pon 08. úno 2010 11:01:00

QNX dal souhlas ke zveřejnění celé soukromé korespondence.

Re: Permakultura a výnosy
Odesláno: pon 01. úno 2010 15:16:44
Od: Ivana
Komu: QNX
QNX píše:Ivana: To je škoda, že si nepamatuješ, kde jsi to "na internetu četla". Rád bych si ten názor také přečetl přímo z původního zdroje. ;)

Ty si ho samozřejmě můžeš přečíst, to přeci víme oba.
Trochu mi už lezeš na nervy - kopíruješ témata z mého fóra a tady si chodíš dělat reklamu.
Na jednu stranu tě chápu, v obojím. A docela mě těší, že někoho moje činnost inspiruje, ale na druhou stranu si myslím, že toho přebíráš už příliš.
Co s tím uděláme? Budeme spolu bojovat nebo uzavřeme příměří?

Re: Permakultura a výnosy
Odesláno: pon 01. úno 2010 15:53:51
Od: QNX
Komu: Ivana
Samozřejměsi to číst nemusím, když jsem to sám napsal, že? Pročpak nemáš odvahu uvést zdroj, nebo se ten "chybný názor" můžeš pokusit vyvrátit :D
Tak já ti lezu na nervy? To je mi líto, to asi moc nevydržíš a k tolerantním lidem asi také patřit nebudeš. Můžeš udělat velice prostou věc. Prostě mi zruš účet na vašem foru. I když slimáka by nezabila, ale QNX zruší ....... no to se ukáže :D Určitě bude mnohem lepší, když na foru budou všichni zastávat jediný a prověřený názor. Přece si to tady nenecháš rozvracet. Zlobit se na tebe nebudu, pochopím to :)
Chodím si sem dělat reklamu? Opravdu? Vložil jsem sem pouze jeden odkaz, Pro někoho by mohla být soběstačnost.cz užitečná, ale tobě asi víc záleží na exkluzivitě svého fora, než na nezištném šíření informací a zkušeností ........ spolupráce ti asi ještě nic neříká, že?
Já toho přebírám příliš? Ale kdepak. Forum soběstačnost je starší než to vaše a v době kdy my jsme se těm tématům věnovali už roky ....... ale to není podstané :D Rozhodně nekopíruju tvé názory, mám vlastní a často velice odlišné. To je fajn, ne?
Co s tím uděláme? Já s tím nic dělat nepotřebuju, nemám žádný problém. Jenom bych tě rád poprosil, až budeš kopírovat mé názory, tak uváděj zdroj. Já tě na oplátku také uvedu :D

Re: Permakultura a výnosy
Odesláno: pon 01. úno 2010 17:05:04
Od: Ivana
Komu: QNX
Podívej se, já jsem si myslela že když ti napíšu na plnou hubu co se mi nelíbí že si to vzájemně vyjasníme a k nějaké té spolupráci se nakonec dostaneme.
Uprostřed svého povídání mluvíš o spolupráci, ale na mou otázku co s tím uděláme píšeš, že s tím nic dělat nepotřebuješ.
Ve své odpovědi mě obviňuješ z kdečeho, od netolerance až po cenzuru. Spolupráce ovšem není o vzájemném obviňování, takovým vztahům se říká jinak.

Re: Permakultura a výnosy
Odesláno: pon 01. úno 2010 17:58:29
Od: QNX
Komu: Ivana
Já na tebe útočit nezačal. Co bych s tím měl dělat? Já opravdu žádný problém nemám. Ten problém máš pouze ty. Dokonce mi ani nevadí, když budeš chodit na naše foru pro informace a pro nápady .........proto jsem ho přece založil :lol: Jenom bych byl rád, abych se nedočítal nějaké pomluvy o "někde na internetu" Klidně napiš "ten blbec na hádám se s každým.cz napsal "......." Vůbec tomu nerozumí a nemá pravdu. Je tak a tak, proto a proto" Já si své názory dokážu obhájit, diskuze se nebojím.
Máš pravdu, že spolupráce není o obviňování, ale proč tedy začínáš komunikaci právě obvi ňováním? Moc jasno v tom asi nemáš. Vlastně vůbec nechápu o co ti jde.

Re: Permakultura a výnosy
Odesláno: pon 01. úno 2010 18:17:46
Od: Ivana
Komu: QNX
Já zas nechápu o co jde tobě.
Takže si to pojďme vyjasnit:
To první o co mi šlo v mé první zprávě bylo, vyjasnit si to přebírání témat, které tam z tvé strany vidím. Můžeš mě obvinit že tě obviňuju, ano, souhlasím, ale chci se o tom bavit. Můžeš mi vysvětlit jak to vidíš, chci to slyšet.
Za další, ale teprve až poté co si tohle vyjasníme, mi šlo o tu případnou spolupráci. Moje otázka na konci první zprávy byla o tom, jestli si to vyříkáme a začneme s tou spoluprací anebo ne. K tomu jsou ale zapotřebí dva, proto tam bylo to množné číslo, protože to záleží na nás obou. Možná žes nepochopil jak jsem to myslela, tak ti to píšu teď a tady. Otázka tedy zní: Vyříkáme si to a budeme spolupracovat?
A za třetí bych se ráda bavila i o tom, v čem myješ nádobí, odkud máš informace o saponinech, jestli máš nějaké údaje o koncentraci, která je škodlivá, jestli víš pro které živočichy, proč si myslíš že to čistička nezvládne odbourat a podobně.
Ano dobře, souhlasím, asi jsem nezačala nejlíp. Možná jsme oba nezačali nejlíp.
Takže o co jde tobě a jak to vidíš?

Re: Permakultura a výnosy
Odesláno: pon 01. úno 2010 18:42:19
Od: QNX
Komu: Ivana
Přebírání témat: Je pravda, že jsem se nechal inspirovat k založení několika témat, ale rozhodně jsem nepřebíral příspěvky nebo názory. Obsah těch témat je jiný, někdy jsou tam dokonce i dost odlišné názory a zkušenosti. Já s tím problém nemám. Na druhé straně na tomto foru je pár témat, která vznikla brzo po tom co jsem podobné založil já na našem foru. Nevadí mi ani to. Můžeme se dohadovat, jestli je těch témat o jedno či o dvě víc na jednom nebo na druhém foru. Nebo tě mohu nařknout, že ty kopíruješ témata ze zahraničních permakulturních fór, tam jsou také témata se stejným názvem. Nebo se můžeme dohadovat, kdo od koho okopíroval nápad se založením podobného fora a kdo své forum založil dřív, ale jaký to má smysl? Klidně si založ všechna témata co máme na soběstačnosti. Vadit by mi začalo až kopírování příspěvků bez uvedení zdroje (např. ten můj názor na Krameterhof už tím kopírováním je, navíc vytrženým z kontextu, pokroucený, neúpný a špatně pochopený), ale asi bych se tomu víc smál, než bych se zlobil.
Já opravdu nemám žádný problém a nezlobím se :)
Co se týká otázek ......... klidně se o nich bavit můžeme, co vím o to se i podělím.

Zpráva byla smazána autorem dříve, než vám byla doručena.
od QNX » úte 02. úno 2010 13:54:27

Re: Permakultura a výnosy
Odesláno: stř 03. úno 2010 11:23:38
Od: Ivana
Komu: QNX
Ten odkaz na diskusi na tvém fóru jsem tam už upravila.
Co se týká témat, nejvíc mě připadalo zvláštní Pithium oligandrum, které se na tvém fóru objevilo asi za dvě hodiny co u nás. Takových témat bylo víc. Nevzpomínám si, že bych přebírala nějaké téma ze tvého fóra (kromě té zmínky o diskusi o alpském statku), ale témata jsou podobná tak to může být i náhoda. Dobře, navrhuješ hodit to za hlavu, tak to hodíme za hlavu. Máš pravdu v tom, že témata jsou podobná na více fórech a nechat se inspirovat není nic špatného.
Pokud tomu dobře rozumín, o saponinech chceš diskutovat na svém fóru. Tak mi odpověz tam.

Re: Permakultura a výnosy
Odesláno: stř 03. úno 2010 12:05:26
Od: QNX
Komu: Ivana
Pithium oligandrum, jojo, to máš pravdu. Toto téma jsem našel tady. Obsah je v každém případě odlišný a bude to tak i v bodoucnosti. Každé z těch dvou for se zaměřuje na odlišný druh lidí a na odlišné přístupy k problematice i když na první pohled jsou si tématicky podobná. S postupem času se ten rozdíl ještě zvýrazní. Téma věnované Pithium oligandrum najdeš i na jiných forech, stejně tak najdeš na všech podobných forech i téma Sepp Holzer. Název tématu je dost nepodstatná věc, důležitější je obsah. Na Krameterhof se můžeš jet podívat sama a udělat si vlastní názor. Až tam budeš, tak se pozorně dívej, kde jsou známky nějakého produkčního využívání (toho současného, ne pouze pozůstatky z minulosti)....... opravdu jich tam bylo dost málo. Většina lidí tomuto nevěnuje pozornost, protože jsou naprosto unešení tím co tam je možné vidět (a právem). Moje hodnocení nesnižuje kvality SH, ale jenom varuje před jásáním nad 18x větší produktivitou ve srovnání s konvenčním zemědělcem ........ to je samozřejmě totální nesmysl.

Re: Permakultura a výnosy
Odesláno: stř 03. úno 2010 13:33:35
Od: Ivana
Komu: QNX
To srovnání je přesně to, co mě zajímá. Odkud máš údaj o 18x větší produktivitě? Tos jen střelil nebo to někdo někde dokladuje? A taky je důležité pásmo: v tropech budeš mít 2x vyšší produktivitu než v mírném pásmu. A to bez ohledu na způsob hospodaření.

Saponiny
Odesláno: sob 06. úno 2010 17:12:25
Od: QNX
Komu: Ivana
Koukám, že ještě intenzivně pátráš po jedovatosti saponinů. Ten sezmam můžeš klidně zveřejnit. Není to sice nic podrobného, ale základní toxikologická data tam jsou uvedená i pro aescin z kaštanů. Nebo tu jedovatost raději zveřejňovat nechceš? :)

Re: Saponiny
Odesláno: sob 06. úno 2010 18:21:32
Od: Ivana
Komu: QNX
Který seznam?

Re: Saponiny
Odesláno: sob 06. úno 2010 18:37:59
Od: QNX
Komu: Ivana
ten, na který jsem posílal odkaz.

Re: Saponiny
Odesláno: sob 06. úno 2010 18:45:26
Od: Ivana
Komu: QNX
Nemůžu to nikde najít. Jestli je to tento odkaz:
http://hádám se s každým.cz/html/seznam.htm
tak po kliknutí se mi zobrazí prázdná stránka.

Re: Saponiny
Odesláno: ned 07. úno 2010 15:54:38
Od: QNX
Komu: Ivana
Ano, to je správný odkaz, ale asi jsem to špatně uložil. Ta stránka byla opravdu prázdná. Omlouvám se za svou nepozornost.

Re: Saponiny
Odesláno: ned 07. úno 2010 15:59:39
Od: Ivana
Komu: QNX
Zkus to ještě jednou uložit. Už to není prázdné, teď je tam chybová hláška 404.

jiho ned 07. úno 2010 20:06:16 Uživateli bylo uděleno následující varování
» Vážený pane, zřejmě jste se rozhodl provokovat a vyzkoušet kam až lze zajít. Byl jste upozorněn, že odkaz na vaše stránky si můžete dát do uživatelského profilu, ale ne do podpisu. Nechceme s vámi válčit, ale upozorňuji vás, že zde na takové nekonstruktivní výlevy není prostor. V případě že budete zachovávat pravidla Netikety, je vše OK, pokud ne, hrozí vám nebezpečí BANu.

jiho pon 08. úno 2010 10:38:46 Zabanován uživatel z důvodu „Za opakované napadání“
» QNX

Dne 12.2. požádal mailem uživatel QNX o zrušení uživatelského účtu. Jeho žádosti bylo vyhověno.

Můj úplně poslední komentář k uživateli QNX: Nežádoucí není uživatel QNX, nežádoucí je jeho chování.
Uživatelský avatar
Ivana
Administrátor
 
Příspěvky: 3362
Registrován: pát 06. lis 2009 20:51:55
Bydliště: Brno

Další

Zpět na ČOV

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron