Kauza QNX a fórum soběstačnost pokračuje

Čistička odpadních vod. Komentářový spam, astroturfing, aféry, flame.

Kauza QNX a fórum soběstačnost pokračuje

Příspěvekod Ivana » úte 24. srp 2010 14:17:59

K soukromým zprávám některých členů fóra:
Vím že průvodce Zahradničení s biouhlem FAQ který jsem přeložila z angličtiny je zkopírován na fóru soběstačnost, a byl tam vložen do několika hodin co byl zveřejněn zde. Nelze to vykládat tak, že se jedná o nezávislý překlad, neboť je slovo od slova shodný s tím mým. Vím, že fórum soběstačnost zkopírovalo i jiné příspěvky, některé taktéž slovo od slova (například obsáhlý příspěvek od Pierra kde píše o svých zkušenostech s chovem indických běžců) a řadu dalších převzalo jen volně, bez uvedení zdroje (z fóra soběstačnost sem nevede ani jeden odkaz).
Já osobně jsem vychovaná a naučená ctít autorství a autora i zdroj vždy citovat a při odborné práci to patří k základní etice bez které člověk vůbec nemůže pracovat. Tato zásada se ovšem na internetu spíše nedodržuje, dodržují ji pouze ty serióznější internetové zdroje. Vlastník stránek soběstačnost kopírování a přebírání příspěvků bez uvedení zdroje pokládá za „inspiraci“ a „spolupráci“ jak se i zde na fóru můžete dočíst. Kopírování bez uvedení zdroje osobně pokládám za neetické, ale na internetu obecně je dodržování autorských práv k čemukoliv velmi problematické.
Připadá mi to o to smutnější, že vlastník a administrátor fóra soběstačnost je i obecním zastupitelem (jedná se o informaci volně dohledatelnou na internetu, začít můžeme např. tady: whois.domaintools.com. Je ale asi velmi naivní v dnešní době očekávat, že politici jsou ti nejlepší z nás.
Uživatelský avatar
Ivana
Administrátor
 
Příspěvky: 3362
Registrován: pát 06. lis 2009 20:51:55
Bydliště: Brno

Re: Zahradničení s biouhlem FAQ

Příspěvekod Ivana » úte 24. srp 2010 20:23:28

Několik hodin po vydání mého předchozího příspěvku nastaly na stránkách soběstačnost změny. V tuto chvíli je ve vláknu Kachny vložený funkční odkaz na fórum Biozahrada a zkopírovaný překlad (viz obrázek) byl smazán. Odkaz na originální příspěvek o kachnách zde na fóru je vložen sice do jiného příspěvku než je ten Pierrův zkopírovaný, ale i tak je to vítané zlepšení.
Uživatelský avatar
Ivana
Administrátor
 
Příspěvky: 3362
Registrován: pát 06. lis 2009 20:51:55
Bydliště: Brno

Re: Zahradničení s biouhlem FAQ

Příspěvekod Ivana » stř 25. srp 2010 10:19:21

Na sobestačnosti se objevilo tvrzení, že jsem si zveřejnění překladu na fóru soběstačnost nepřála. To ale není pravda - nikdo se mě neptal.
Uživatelský avatar
Ivana
Administrátor
 
Příspěvky: 3362
Registrován: pát 06. lis 2009 20:51:55
Bydliště: Brno

Re: Zahradničení s biouhlem FAQ

Příspěvekod Ivana » stř 29. zář 2010 9:18:08

Vím, že je na fóru soběstačnost příspěvek o tom jaká jsem egoistka. Zároveň je mi jedním dechem nabízena spolupráce.
Celý problém je v tom, že pan Miroslav Jílek a já máme velmi odlišné a neslučitelné náhledy na reálný obsah slova "spolupráce". Projevy pana Jílka ani při nejlepší vůli a snaze prostě za spolupráci považovat nemohu.


Nejsem sama kdo pokládá představy které má pan Miroslav Jílek (alias QNX) o spolupráci za - mírně řečeno - příliš jednostranné. Toto jsou názory uživatelů fóra U pramene:



S postřehem o vlastním úsilí a zlatém podnose plně souhlasím.

Krátká rekapitulace: Pan Miroslav Jílek se zde zaregistroval jako QNX 25. ledna 2010. Poté jsme se dostali do sporu ohledně kopírování příspěvků, 07. února 2010 dostal varování, 08. února 2010 dostal měsíční ban "za opakované napadání" a 13. února 2010 mailem požádal o zrušení uživatelského účtu.
"Nefunkční odkazy" na fórum Biozahrada z fóra Soběstačnost byly způsobeny tím, že uživatel QNX měl od 8.2.2010 do 13.2.2010 ban.
Uživatelský avatar
Ivana
Administrátor
 
Příspěvky: 3362
Registrován: pát 06. lis 2009 20:51:55
Bydliště: Brno


Zpět na ČOV

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron