Hydroponie

Stroje, nástroje, stavby velké, malé, vodní, přírodní...

Hydroponie

Příspěvekod Ivana » stř 26. kvě 2010 2:08:49

Uživatelský avatar
Ivana
Administrátor
 
Příspěvky: 3362
Registrován: pát 06. lis 2009 20:51:55
Bydliště: Brno

Re: Hydroponie

Příspěvekod Ivana » čtv 27. kvě 2010 14:25:19

Zkoušel jste to někdo?
Já jsem kdysi zkoušela hydroponii v květináčích na pokojové rostliny.
Uživatelský avatar
Ivana
Administrátor
 
Příspěvky: 3362
Registrován: pát 06. lis 2009 20:51:55
Bydliště: Brno

Re: Hydroponie

Příspěvekod bobek » čtv 27. kvě 2010 16:36:14

Moje máma to taky zkoušela s pokojovýma kytkama a nechala toho.

Hydroponická technologie ale prý funguje výborně, pěstují se tak ve velkém odrůdy konopí určené k hulení.
A taky rajčata která nejsou k jídlu.

Myslím že je to slepá ulice, z hlediska člověka pokoušejícího se o biozahradu.
bobek
zasloužilý člen
 
Příspěvky: 557
Registrován: pát 20. lis 2009 17:57:31
Bydliště: Praha, zahrada v Posázaví

Re: Hydroponie

Příspěvekod Ivana » čtv 27. kvě 2010 16:55:19

No já jsem skončila na tom, že se mi nechtělo nebo jsem neměla čas ředit hnojivo.
Uživatelský avatar
Ivana
Administrátor
 
Příspěvky: 3362
Registrován: pát 06. lis 2009 20:51:55
Bydliště: Brno

Re: Hydroponie

Příspěvekod Phuuu » pon 17. úno 2014 10:41:30

Zdravim,
Nejake zkusenosti jsem pochytil prevazne u systemu s kapkovou zavlahou ..... NFT a Bubler jsem jen zkousel.
Hydroponie je opravdu skvele fungujici technologie ktera se vyuziva pri pestovani plodin pro komercni ucely verim tomu ze vetsina plodin prodavanych v supermarketech z holandska je pestovana nejakym stylem hydroponie prevazne kapkovou zavlahou.

Druhu hydroponickych systemu je spousta od kapkove zavlavy "drip" prez naplavove systemy "NFT, Ebb & Flow" az k naprostemu ponoreni korenove soustavy ve vode ktera je okyslicovana pomoci akvaristickeho vzduchovaciho kompresoru "DWC, Bubler".
Zalezi pouze na vami zvolenem systemu. Nejjednodussi jsou systemy naplavove kde je nejmene komponentu a neni treba tak casto spinat zavlahu.

bobek píše:Hydroponická technologie ale prý funguje výborně, pěstují se tak ve velkém odrůdy konopí určené k hulení.
A taky rajčata která nejsou k jídlu.
Myslím že je to slepá ulice, z hlediska člověka pokoušejícího se o biozahradu.


Konopi urcene k "huleni" se pestuje i bio-logicky a podle toho co mi bylo receno je k lekarskemu uziti vhodnejsi nez pestovana mineralne at uz hydroponicky nebo v inertnim mediu. Inertnim mediem mam na mysli Perlit, Hydroton, Kokos, Rockwool.
Co se tyce biozahrady tak hydroponie neni krok zpet ale spise beh uplne jinym smerem jelikoz aby roztok udrzel zadane hodnoty (pH a EC/ppm) musi byt makro i mikro prvky mineralniho puvodu aby hlavne nekolisalo pH.
Moznou variantou by mohla byt Aquaponie kdy je zivny roztok cepovan z nadrze kde se chovaji ryby. Pak uz jen zalezi na danem cloveku jestli na podzim ty ryby sni nebo je bude chovat dal.
Obrázek
Uživatelský avatar
Phuuu
nový člen
 
Příspěvky: 1
Registrován: ned 16. úno 2014 15:41:54


Zpět na Technika, stavby, technologie, řemesla

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron