Jílovitá půda

Kde porostou nejlépe? Kam který druh zasadit, aby prospíval. Zkušenosti s budováním skalek, jezírek, mokřadů, lesních zákoutí a podobně.

Re: Jílovitá půda

Příspěvekod pierro » úte 11. kvě 2010 22:27:31

Napadá mě mulčovat. Povrch nebude TOLIK praskat, a žížalky (časem se tam natáhnou) materiál nacpou do hlubších vrstev. Pak mě napadlo vpravit do půdy něco, jako jsou piliny. Ty ale prý inhibují růst, nebo klíčení, či co. A vtom jsem si vzpomněl na sousedovy brikety s biomasy. Přesněji na to, v co se rozpadly. Nevím původ, ale předpokládám řepku - nať. Byly z toho jemné piliny, přesně to, co by mohlo zlepšit vlastnosti takových těžkých půd.
Dál mě napadá dřevěný popel a dřevěné uhlí z kamen, písek a kompost, nejlépe asi kompostované dřevo. (sám jsem si do kompostu naskládal chvojí z břízy a výsledek mě mile překvapil)
U nás v 550m.n.m. je podloží fylitická břidlice a jílu si tu také dost užijeme. Jen je s příměsí kamínků. A málokdy suchem praská. Tak nanejvýš na 14 dní v roce.
S úctou Martin.
Uživatelský avatar
pierro
zasloužilý člen
 
Příspěvky: 355
Registrován: pát 20. lis 2009 17:42:36
Bydliště: Náchodsko, Nový Hrádek

Re: Jílovitá půda

Příspěvekod hana kédlová » stř 18. kvě 2016 11:32:23

My máme červenku. Cpem do toho popel, kompost a koňský hnůj od souseda. Rostou v tom dobře rajčata a kopřivy :)
hana kédlová
začátečník
 
Příspěvky: 23
Registrován: stř 27. dub 2016 13:18:03

Předchozí

Zpět na Přírodě podobné biotopy a společenstva

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron