Zelené střechy

Stroje, nástroje, stavby velké, malé, vodní, přírodní...

Zelené střechy

Příspěvekod kořenářka » čtv 25. úno 2010 12:52:27

Na začátku biozahradničení jsem pěstovala rozchodníky pro ing. Horského, fy Tukan se sídlem ve Vonoklasích u Prahy. Střechy dělal moc pěkně, jedna je ve Strakově Akademii, další v Táboře na rezidenci zdejší soudní exekutorky. Nakupují u mě v tržnici a každoročně děkují, když to rozkvete. Mám sortiment asi 30 kultivarů rodu Sedum ale sadbu nevyrábím, jen kdyby si někdo objednal. Pan Horský bral dodavatele dost u ,,úst". Nejrychleji se rozrůstá S.spurium, sexangulare a floriferum, krásně vypadá rozkvetlé S.album ,Murrale, S. spurium ,,Fuldaglut" S. middendorfianum a S. cauticolum. Členům fora řízky zdarma. Řízkování rozchodníků je třeba ukončit do konce dubna nebo až zase v červenci, do poloviny srpna aby je nevytahoval mráz.
Zdraví Mlýnec
kořenářka
zasloužilý člen
 
Příspěvky: 146
Registrován: pát 25. pro 2009 18:15:19

Re: zelené střechy

Příspěvekod Kohant » čtv 25. úno 2010 19:45:56

Pro rozchodníky mám několik desítek metrů, takže zájem mám.

Ale úplně zadarmo je nechci.
Uživatelský avatar
Kohant
zasloužilý člen
 
Příspěvky: 588
Registrován: ned 13. pro 2009 14:55:56
Bydliště: na východ od martase

Re: zelené střechy

Příspěvekod martas » čtv 25. úno 2010 20:23:38

Na zelené střechy se dají použít i mrazuvzdorné opuncie a některé echinocereusy.Hlavně u opuncií je výběr bohatý.Krásně kvetou a jejich plody se dají konzumovat přímo nebo se z nich dá dělat marmeláda.
martas
zasloužilý člen
 
Příspěvky: 575
Registrován: ned 24. led 2010 11:02:11
Bydliště: Litoměřicko

Re: zelené střechy

Příspěvekod kořenářka » sob 27. úno 2010 21:30:24

Pro Kohanta: jaké rozchodníky, kolik řízků, poslat poštou?
Sedum spurium(5 kultivarů), reflexum(4) cauticolum, spathulifolium(2), ewersii, sexangulare, album(2), middendorfianum, sarmentosum, camshaticum.Ostatní nevím, v jakém jsou stavu.
Při výsadbě se dává 20 rostlin na 1m2.
Rozchodníky a netřesky přežijí na substrátu o síle 4 cm. Mateřídouška, kociánek a traviny(Festuca, Avena, Koeleria) prý chtějí 20cm vrstvu .
Až vybřednu z předjarního zahranického šílení, něco si určitě vyberu.
Zdraví Mlýnec
kořenářka
zasloužilý člen
 
Příspěvky: 146
Registrován: pát 25. pro 2009 18:15:19

Re: zelené střechy

Příspěvekod Kohant » ned 28. úno 2010 8:58:08

Dík za nabídku, musím ji trochu prozkoumat, páč pro mě zatím rozchodník jako rozchodník. Nějaké rozchodníkům podobné rostliny nám tu rostou samy od sebe, až sleze sníh, nafotím pro potěšení místního botanika.
Uživatelský avatar
Kohant
zasloužilý člen
 
Příspěvky: 588
Registrován: ned 13. pro 2009 14:55:56
Bydliště: na východ od martase

Re: Zelené střechy

Příspěvekod Petra » ned 13. čer 2010 14:57:49

O zelených střechách jsem našla zajímavou stránku
http://www.optigreen.cz/Private-custome ... ions1.html

Je tam návod k vytvoření střechy (zatím jsem ho podrobněji nestudovala), různé tipy střech i fotogalerie pro inspiraci.

Petra
Petra
zasloužilý člen
 
Příspěvky: 206
Registrován: sob 28. lis 2009 21:25:04
Bydliště: Lysá n/L.

Re: Zelené střechy

Příspěvekod Ivana » ned 13. čer 2010 16:15:39

Dobrá zpráva pro zájemce o rozchodníky:
Dají se posílat poštou v obálce, jen je nutno zabezpečit aby se cestou nerozmačkaly. Jsou známé tím, že i po vylisování rostou v herbářích, některé i po půl roce. Vůbec se nemusíte bát že cestou zvadnou.
Uživatelský avatar
Ivana
Administrátor
 
Příspěvky: 3362
Registrován: pát 06. lis 2009 20:51:55
Bydliště: Brno

Re: Zelené střechy

Příspěvekod Martin » pon 06. zář 2010 7:11:12

Minulý rok jsme u kamarádky na stavbě slaměného domku dělali kadibudku se zelenou střechou,ale jako v odkazu od Petry jsme se s tím nemazali :( .Střecha se olemovala latěmi o síle asi 4 cm,přes to přišla tuhá zahradní fólie,pak asi 6 lopat štěrku a letos jsem už obdivoval jaká je to krása.
Martin
pokročilý
 
Příspěvky: 28
Registrován: ned 24. led 2010 16:22:37
Bydliště: Trutnov

Re: Zelené střechy

Příspěvekod Elko » pát 20. led 2012 22:31:43

Martin píše:Minulý rok jsme u kamarádky na stavbě slaměného domku dělali kadibudku se zelenou střechou,ale jako v odkazu od Petry jsme se s tím nemazali :( .Střecha se olemovala latěmi o síle asi 4 cm,přes to přišla tuhá zahradní fólie,pak asi 6 lopat štěrku a letos jsem už obdivoval jaká je to krása.
.

Nemáte foto kadibudky, pro inspiraci?
Elko
nový člen
 
Příspěvky: 1
Registrován: úte 17. led 2012 20:48:26

Re: Zelené střechy

Příspěvekod zelenac » stř 06. čer 2012 7:59:58

Dobry den,zakladam zelenou extenzivni strechu na nasi drevostavbe a chtel jsem pozadat o pomoc a rady s vysazovanim rozchodniku,ceho se vyvarovat,jake rozchodniky,rostliny jsou nejvhodnejsi , rozrustaji se nejrychleji,pripadne misto kde a jak sehnat, atd.Zaujal mne prispevek od Mlynce
zelenac
nový člen
 
Příspěvky: 2
Registrován: úte 05. čer 2012 12:19:25

Další

Zpět na Technika, stavby, technologie, řemesla

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron