Proč jsem to udělala takhle

Část členů tohoto fóra si nepřeje vést polemiky s lidmi, kteří mají odlišné názory (na používání pesticidů, nutnost zabíjení, pohled na život a na svět) vůbec a řada dalších to pokládá za ztrátu času. Proto, jak jsem již v úvodu deklarovala, budou tyto příspěvky oddělovat aby je mohli číst jenom ti členové fóra, kteří o tom diskutovat chtějí.

Proč jsem to udělala takhle

Příspěvekod Ivana » úte 26. led 2010 12:12:09

Někteří z vás mi doporučovali, abych příspěvky doporučující pesticidy, jinou chemii nebo příspěvky lidí odlišných názorů slibující bouřlivé a nepříliš respektující diskuse o tom, čí názor je správný mazala bez dalších komentářů.

Popravdě chápu nechuť členů k podobným diskusím, kterých se dá na síti najít opravdu mraky a kde se to často hemží urážkami a osobním napadáním. Chápu velmi dobře i všechny ty členy, kteří to pokládají za ztrátu času. Život je fakt hodně krátkej na to, abych četla jak dva lidé přesvědčují jeden druhého o té své jediné pravdě a často velmi brzy přestanou v zápalu boje dbát na slušné vychování.

Jenže jsem člověk uctívající diverzitu a když se to tak vezme: Když to smažu, je to jako kdybych sprejem postříkala ty plže aby zdechli, protože je prostě ve svém prostoru nechci. Takže co udělám když je nechci zabít? Posbírám je do kyblíku a odnesu za hranice.

Myslím si, že respekt k názorům druhých lidí patří k úctě k životu, jakkoliv je velmi těžké právě ty nerespektující názory respektovat.
Uživatelský avatar
Ivana
Administrátor
 
Příspěvky: 3362
Registrován: pát 06. lis 2009 20:51:55
Bydliště: Brno

Re: Proč jsem to udělala takhle

Příspěvekod Ránazrána » pon 01. úno 2010 22:55:40

Ivana:
To je teda řešení s respektem.Odnesu slimáka za hranice pozemku SVEHO a tím se zbavím SVE zodpovědnosti .
To je iluze jak vyšitá. :D At je treba soused postříká. To je JEHO zodpovednost, že.
Všichni jsme součástí tohohle systému a jestliže je odnesete nesete zodpovednost za to. A tak je to i s jinými věcmi.
Respekt s respektem, copak to ten respekt vlastně je?
Ránazrána
začátečník
 
Příspěvky: 18
Registrován: stř 13. led 2010 17:57:24

Re: Proč jsem to udělala takhle

Příspěvekod Ivana » úte 02. úno 2010 13:48:52

Obávám se, že ti nerozumím.
Rozhodla jsem se, že příspěvky polemizující s používáním chemie budu dávat do samostatných témat a přijímám za to plnou zodpovědnost.
Od začátku jsem deklarovala, že diskuse o tom jestli chemie ano nebo ne nejsou těžištěm tohoto fóra, takže by to nemělo být tolik překvapivé. Vím, že někteří členové fóra by dali přednost tomu, aby tady tyto věci nebyly vůbec, tedy abych je mazala. Rozhodla jsem se, že to dělat nebudu a i za to přijímám plnou zodpovědnost. Doufám, že řešení vyhrazeného tématu pro tyto diskuse uspokojí i ty členy, kteří se těmto diskusím chtějí vyhnout.
Hledala jsem řešení přijatelné pro všechny, udělala jsem to tedy takhle a odpovědnosti za své rozhodnutí se nezbavuji.
Uživatelský avatar
Ivana
Administrátor
 
Příspěvky: 3362
Registrován: pát 06. lis 2009 20:51:55
Bydliště: Brno

Re: Proč jsem to udělala takhle

Příspěvekod Ránazrána » úte 02. úno 2010 23:45:08

Ivana: Vzhledem k tomu ,jak si to tu uvedla na příkladu se slimákem ...tedy co uděláš Ty. Já jsem na to reagovala. Takže budu-li se tím řídit dle tvého vzoru, jako že bych si z Tebe vzala příklad..... tak posbírám poctivě slimáky na své zahrádce a hodím je sousedovi přes plot .
1.Soused bude mít radost a budou nám jistě skvétat dobré sousedské vztahy.
2.Nasbírám slimáky a rozdělím je do třech kyblíků a v ramci rovnováhy na teto planetě je odnesu svým třem sousedům.A budu doufat ,že mě pochopí.
3.Takto odnešené slimáky mi soused mrskne zpátky a ještě k nim přidá kámoše ze své zahrádky.....
4. Budu se zodpovědně dívat na to jak soused je ten vrahoun a hubí slimáky.....byt by ani nepoužil chemii....ale já jsem je přeci opatrně vložila do kyblíku a odnesla .....za hranice pozemku....
5. nepochybně by se našly další varianty.....použila jsem se použít varianty bez chemie.

Trochu mi to své chování vysvětli prosím . Uniká mi tam ta zodpovednost a respekt , o kterém píšeš.
Já mám slimáky ráda a považuji je za užitečné......ale Tvému řešení nerozumím. Vysvětli mi je prosím.

To co si mi odpovedela predtim, jsem si cetla pri registraci. Ja nepolemizuji s pouzivanim chemie. A snad se Tě svým názorem nebo reakcí neurazila.
Ránazrána
začátečník
 
Příspěvky: 18
Registrován: stř 13. led 2010 17:57:24

Re: Proč jsem to udělala takhle

Příspěvekod Ivana » stř 03. úno 2010 11:45:15

Ta věc se slimáky byla v původní souvislosti jenom metafora, nikde jsem neříkala, že to tak dělám (našla jsem jen jednoho a toho jsem nechala tam kde byl).
Je mnoho rozhodnutí, které může člověk udělat ohledně slimáků, a za všechna nese odpovědnost. Pokud se rozhodneš, že je zabiješ a uděláš to, neseš odpovědnost za to, žes je zabila. Pokud se rozhodneš, že je nezabiješ a odneseš je jinam, neseš za to také odpovědnost. Pokud se rozhodneš, že je vysypeš sousedovi na zahrádku, jsi za své rozhodnutí odpovědná také. Pokud si navíc vybereš vhodného souseda, o kterém víš, že je zabije, nazvala bych to manipulací a jsi za svou manipulaci odpovědná. Jsem přesvědčená, že člověk nemůže nést odpovědnost za to, co dělá někdo jiný (s výjimkou malých dětí), takže nemůžeš nést odpovědnost za to, že soused slimáky zabíjí. A rozhodnutí, co dělat se slimáky musí udělat každý sám za sebe.
Co děláš se slimáky ty?
Uživatelský avatar
Ivana
Administrátor
 
Příspěvky: 3362
Registrován: pát 06. lis 2009 20:51:55
Bydliště: Brno

Re: Proč jsem to udělala takhle

Příspěvekod Ránazrána » čtv 04. úno 2010 1:23:57

Ivana:
Aha.
Já s nimi sdílím Zemi.
Ránazrána
začátečník
 
Příspěvky: 18
Registrován: stř 13. led 2010 17:57:24

Re: Proč jsem to udělala takhle

Příspěvekod pierro » ned 21. bře 2010 23:04:53

řešení je nasnadě. Odstěhuju se. Ať se slimáci krmí na mé (bývalé), nebo třeba sousedově zahradě.
S úctou Martin.
Uživatelský avatar
pierro
zasloužilý člen
 
Příspěvky: 355
Registrován: pát 20. lis 2009 17:42:36
Bydliště: Náchodsko, Nový Hrádek


Zpět na Polemiky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron