Máte někdo zvířata?

Chováte zvířata a máte biozahradu?

Re: Máte někdo zvířata?

Příspěvekod pierro » čtv 03. pro 2009 18:06:15

Zvažuji slepice. Na velkou zahradu.
Jen se nemůžu rozhodnout mezi vlaškami a australkami. Každé majím něco do sebe. No a mohly by mi sedět na běžčích vejcích.
S úctou Martin.
Uživatelský avatar
pierro
zasloužilý člen
 
Příspěvky: 355
Registrován: pát 20. lis 2009 17:42:36
Bydliště: Náchodsko, Nový Hrádek

Re: Máte někdo zvířata?

Příspěvekod petrd » úte 08. pro 2009 17:12:46

zdravím všechny - indické běžce máme nově také. Jsou super. Pro odreagování jsem jim začal dělat samostatný web http://www.indickybezec.estranky.cz snad Vám tam něco pomůže v chovu. Sami s tím začínáme, takže je to zároveň i trochu sranda.

petr d.
petrd
začátečník
 
Příspěvky: 11
Registrován: úte 08. pro 2009 17:07:18

Re: Máte někdo zvířata?

Příspěvekod pierro » úte 08. pro 2009 23:45:02

Petře, klobouk dolu. Takovéhle zázemí! Ten kachník je nedobytná pevnost. :-) K tomu omyvatelnému povrchu, co se někde udává: Řekl bych, že by to platilo pro klasické kachny. Něco mi říká, že u Vás nebude mít možnost u kachen podestýlka zvlhnout trusem natolik, aby ta omyvatelnost byla aktuální. Vážně super, špica, nej.
Koukal jsem na jednom videu, na které odkazuješ, jak tam některé kachny cosi upoutalo na obloze. U našich kachen mě to vždycky pobaví. Občas se zadívají jedním okem k obloze a sledují, co to tam lítá za opeřence. Kolikrát je to jen vlaštovka, ale mnohdy se takhle podívají a na chvíli se přestanou hýbat. Pak i já nakonec na obloze rozpoznám káně, nebo co nám to občas proletí nad domem. Překvapuje mě ještě dnes, jaký mají zrak a sluch.
To jezírko je dokonalé. (sice Ti nezávidím to čištění,....) a ten prostor!!!!!!! bezva.
Jen mě napadá: Letos na jaře, nebo v létě jsem našel na noze jedné naší kachny bouli velikosti cca mezi ping pongovým míčkem a vejcem. To bylo v enormě vlhkém období a našim kačkám v té době prakticky ani na chvíli neoschly "šlapky". Na prstě, myslím, že to bylo na krajním vnitřním na pravé noze. Pravděpodobně se někde škrábla a v tom mokru se jí do rány něco dostalo. Od té doby čas od času aspoň na dálku zkoumám kačkám nožky.
Ta tmavá kachna je nádherná. Držím Tobě i kačkám palce pro tuhle zimu.
Naše se v zimě na letošek koupaly v lavoru, který jsem jim dal na pití. Pily z něho také. Většinou, když se nazobaly šrotu, nebo směsi pro kachny. A ten svůj obalený zobáček si pak opláchly v té vodě, ve které se později cachtaly. Když jsem je vypustil ven, chřestily, jako dikobraz. Téměř všechna pera měly slepená tou znečistěnou vodou, která na nich uschla a nabalovaly se další vrstvy. Zřejmě toto byl důvod, proč pak až do pozdního léta odmítaly se koupat. Letos nic takového nemíním riskovat a budu je pouštět i když bude všechno zamrzlé.
Občas se koupou i na suchu. Třeba po dešti na trávě, nebo v ranní rose v trávě. Je to zábava je při tom pozorovat. Držím palce. Martin.
S úctou Martin.
Uživatelský avatar
pierro
zasloužilý člen
 
Příspěvky: 355
Registrován: pát 20. lis 2009 17:42:36
Bydliště: Náchodsko, Nový Hrádek

Re: Máte někdo zvířata?

Příspěvekod petrd » čtv 10. pro 2009 16:18:33

Ahojky,
díky za pochvalu kachníku. Tchán říkal, že kdyby se tam holkám nelíbilo, tak že si tam udělá vejminek :lol: No v zimě uvidíme jak to půjde. Prý jim stačí na zimní pití i sníh (říkal pán co jsme je od něj kupoval). Není mi totiž jasné, jak jim dát vodu když zamrzne. No prohlédnul bych si je někdy z blízka rád, zda jsou všechny OK, ale nemám to srdce je honit a chytat. Dost se bojej. Tak uvidíme. Pán co mi je prodával říkal, že se z toho nemá dělat věda, že jsou to holki:-) samostatný. Trošku problém mám, že mám 4 kačery a jen 2 kachny. Někdo tady psal, že na jaře je to pro kačeny dost nebezpečnej poměr. Mám dvě možnosti, 2 kačery prodat (což nechci) a nebo minimálně 2 kachny dokoupit ( a žena mi zabije). Těžká volba :? . Každopádně pokud nebydlíš daleko, tak 8.1. je v Lysé nad Labem velká výstava drůběže. Kačenky tam určitě budou a já taky. Zatím se měj a můžeme měnit zkušenosti a třeba i kachny :-) Petr
petrd
začátečník
 
Příspěvky: 11
Registrován: úte 08. pro 2009 17:07:18

Re: Máte někdo zvířata?

Příspěvekod Ivana » úte 26. led 2010 18:37:27

Něco trochu odjinud: Už asi týden chovám nějakou páskovku (pro neznalé - to jsou malí hlemýždi), původně bytem někde ve Španělsku nebo jinde kde teď rostou řapíkaté celery. Přinesla jsem si ji domů i s celerem - a přeci ji nevyhodím do sněhu. Žere kolečko mrkve a salát a spokojeně a stabilně produkuje malá množství šnečího kompostu.
Uživatelský avatar
Ivana
Administrátor
 
Příspěvky: 3362
Registrován: pát 06. lis 2009 20:51:55
Bydliště: Brno

Re: Máte někdo zvířata?

Příspěvekod martas » pát 05. úno 2010 23:50:40

Já mám na zahradě hedvábničky .Plže sice nežerou ale vypadají jako malí pštrosi.Plže žerou želvy ale musím je pozbírat a hodit jim je do jezírka.Z vody vylezou jenom klást vajíčka.
martas
zasloužilý člen
 
Příspěvky: 575
Registrován: ned 24. led 2010 11:02:11
Bydliště: Litoměřicko

Re: Máte někdo zvířata?

Příspěvekod Ivana » sob 06. úno 2010 0:24:19

Hedvábničky vypadají úžasně.
Uživatelský avatar
Ivana
Administrátor
 
Příspěvky: 3362
Registrován: pát 06. lis 2009 20:51:55
Bydliště: Brno

Re: Máte někdo zvířata?

Příspěvekod martas » sob 06. úno 2010 0:45:47

A také jsou to výborné kvočny vysedí vše co pod ně dám.Teda kromě těch želv ty musí do inkubátoru.Loni mi vyseděly koroptve a ty se jich stále drží.Celý den jsou v přírodě nebo na zahradě ale na noc přijdou spát do kurníku.Nevím jak je to odnaučit.Dokud jim večer neotevřu tak čiřikají jako přetržený.
martas
zasloužilý člen
 
Příspěvky: 575
Registrován: ned 24. led 2010 11:02:11
Bydliště: Litoměřicko

Re: Máte někdo zvířata?

Příspěvekod Ivana » sob 06. úno 2010 0:57:29

Musejí být vážně zajímavý. Postarají se o sebe sami nebo potřebujou velkou péči? A zeleninu ozobou? Hrabou hodně? Vajíčka budou asi menší než u běžných plemen?
Uživatelský avatar
Ivana
Administrátor
 
Příspěvky: 3362
Registrován: pát 06. lis 2009 20:51:55
Bydliště: Brno

Re: Máte někdo zvířata?

Příspěvekod martas » sob 06. úno 2010 1:23:17

Přes sezonu si hodně nasbírají samy tak je přikrmuji jen večer pšencí.Protože mají rousy tak nehrabou.No něco ze zeleniny uzobnou ale není to nic hrozného.Vajíčka jsou normálně velká.Snáška je ovlivněna kvokáním.Seberu tak 80 vajec a 40 kuřat od jedné.Mám bílé modré černé a divoce zbarvené.Kdo bude chtít at se ozve kuřat bude dost ale bývají rychle rozebrané.
martas
zasloužilý člen
 
Příspěvky: 575
Registrován: ned 24. led 2010 11:02:11
Bydliště: Litoměřicko

PředchozíDalší

Zpět na Chov zvířat

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků