bio semena x konvenční semena

Také množíte rostliny na své biozahradě? Sdílejte zkušenosti.

Re: bio semena x konvenční semena

Příspěvekod Hanča » pon 29. bře 2010 12:03:35

Kohant píše:Kapusta, kedlubny SEMO - Promet 400 CS+Rovral Fio, účinná látka Fuarthiocarb + Iprodione
Rajče SEMO - Pomarsol Forte 80WP, úč. l. Thiram
Fazole SEMO - Vitavax 2000. úč. l. Thiram, Carboxin
Řepa SEMO - Pomarsol Forte 80WP, Promet 400 CS úč. l. Thiram + Promet 400 CS
Tykev SEMO - Fundazol 50 WP, úč. l. Benomyl
Okurka SEMO - Merpan 80WG, úč. l. captan
Hrách SEMO - Vitavax 2000, Merpan 80WG

Je to na pytlíkách



Jak tak koukám, nebude úplně chytré se u kupovaných semínek inspirovat v knihách o Anastasii (před setím podržet semínka v puse) :D .
Uživatelský avatar
Hanča
zasloužilý člen
 
Příspěvky: 239
Registrován: sob 02. led 2010 19:37:25

Re: bio semena x konvenční semena

Příspěvekod kořenářka » pon 29. bře 2010 14:33:57

Zvlášť ten Promet - je to neselektivní insekticid. A je pravda, že do barevných sáčků se smete všechno. Trochu z toho těžím, když si každoročně kupují naštvaní zahrádkáři moji naťovou petržel ze sadbovačů, když jim ta z pytlíku nevzešla. Ostatně, vřele to doporučuji, do buňkysadbovače nebo jogurtového kelímku po 3-5 semenech, odpadne protivné první pletí.
Zdraví mlýnec.
kořenářka
zasloužilý člen
 
Příspěvky: 146
Registrován: pát 25. pro 2009 18:15:19

Re: bio semena x konvenční semena

Příspěvekod Evik » úte 30. bře 2010 20:58:49

Ivana píše:Eviku pověz prosím kde to mám na tom sáčku hledat. Já to vážně nenašla. Kupuju malá balení pro zahrádkáře, nejčastěji SevaSeed, Semo nebo Nohel.


Pro toho kdo to ještě nenašel. Je to z druhé strany na razítku spolu s odrůdou, kvalitou osiva, množstvím a dalšími údaji. U nás mají v nabídce hlavně Semo a tam to tak mají, ale určitě to označení bude vyplývat z nějaké normy či nařízení.
Ahoj Eva
Evik
člen korespondent
 
Příspěvky: 88
Registrován: sob 02. led 2010 20:42:47

Re: bio semena x konvenční semena

Příspěvekod houba » ned 04. dub 2010 21:44:54

Když už nemám, tak si koupím, co v obchodě mají. Souhlasím, že ta množství jedů z mořeného osiva budou minimální. Přesto se tomu z podstaty vyhýbám a s radostí semenařím. Mám stejnou zkušenost s klíčením koupených vs. vlastních semen jako sklenka. Navíc semen v sáčcích je poměrně málo. Když nechám na zahradě dozrát deset špenátů, mám osivo nejméně na deset sáčků a nic mě to nestojí, ani zvláštní péči.

hezký den
Tomáš
houba
člen korespondent
 
Příspěvky: 84
Registrován: ned 20. pro 2009 11:28:37
Bydliště: Český Krumlov

Předchozí

Zpět na Množení rostlin

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron