Uživatelský panel a jeho funkce

Podrobné popisy jak zacházet s fórem a jeho funkcemi.

Uživatelský panel a jeho funkce

Příspěvekod Ivana » pon 31. kvě 2010 10:58:58

Uživatelský panel vám umožní změnit osobní nastavení, spravování příspěvků které chcete prohlížet, posílat a přijímat soukromé zprávy a měnit způsob, jakým se informace o vás zobrazují ostatním uživatelům. Chcete-li jej zobrazit, klikněte na odkaz Uživatelský panel, který se zobrazuje po přihlášení nahoře pod Obsahem fóra.

Uživatelský panel je rozdělen do šesti záložek: Přehled, Profil, Nastavení, Soukromé zprávy, Skupiny, Přátelé a nepřátelé. Na každé této kartě je několik podstránek, přístupné klepnutím na požadovaný odkaz na levé straně panelu (jednotlivé podstránky jsou v tomto příspěvku psány podtržené).

1. Přehled
Zobrazuje informace o vás, jako je datum, kdy jste vstoupili do fóra, poslední návštěvu, vaše Nejvíce aktivní téma a počet vašich příspěvků. Zobrazují se zde také Důležitá oznámení. Podstránky Přehledu (v levé části panelu) obsahují Sledování, Záložky, Koncepty příspěvků a Přílohy.


1.1 Sledování
Zde najdete seznam fór nebo jednotlivých témat, u kterých jste si zvolili, že chcete zasílat upozornění na nové příspěvky. Pokaždé, když někdo napíše nový příspěvek, na váš e-mail Vám bude zaslána informace. Chcete-li zadat sledování, u příslušného tématu nebo fóra klikněte na odkaz Sledovat toto téma nebo Sledovat toto fórum na dolní liště:


Chcete-li sledování zrušit, zaškrtněte políčko Označit vedle sledovaného tématu nebo fóra (v Uživatelský panel/Sledování, vpravo) a klikněte na tlačítko Odstranit sledování. POZOR, sledování nastavujete u příslušného tématu na fóru, sledování rušíte v Uživatelském panelu.

1.2. Záložky
Záložky, podobně jako sledování jsou témata která často navštěvujete a které jste se rozhodli sledovat. Jsou zde dva hlavní rozdíly:
1) jako záložka mohou být pouze jednotlivá témata
2) informace o nových příspěvcích nebudou zasílány na e-mail
Chcete-li vytvořit záložku, přejděte na téma které byste chtěli založit záložkou a klikněte na Přidat do záložek (vedle Sledovat toto téma, viz obrázek výše) ve spodní části stránky.
Chcete-li odstranit záložku, zaškrtněte políčko vedle záložky, kterou chcete odstranit a klikněte dole na tlačítko Odstranit označené záložky. POZOR, i záložky nastavujete u příslušného tématu na fóru, rušíte v Uživatelském panelu.

1.3. Koncepty příspěvků
Koncept příspěvku vytvoříte kliknutím na tlačítko Uložit (zobrazí se při psaní nového příspěvku pod příspěvkem, spolu s tlačítky Náhled a Odeslat). Zobrazen je název vašeho příspěvku, název fóra nebo tématu ze kterého byl koncept uložen a datum, kdy jste koncept uložili.
Chcete-li pokračovat v editaci konceptu, klikněte na tlačítko Zobrazit/Upravit. Pokud máte v plánu příspěvek dokončit, klepněte na tlačítko Načíst návrh. Chcete-li odstranit koncept, zaškrtněte políčko vedle jednoho nebo více konceptů, které chcete odstranit a klikněte na tlačítko Odstranit označené.

1.4. Přílohy
Zde se zobrazí seznam obrázků a dalších příloh, které jse vložili do příspěvků. Dají se mazat nebo řadit.

2. Profil
Tato sekce vám umožňuje nastavit informace ve svém profilu. Informace v profilu obsahuje všeobecné informace, které ostatní uživatelé fóra budou moci vidět. Váš profil je vaší veřejnou prezentací. Tato část je oddělena od vašich osobních nastavení.

2.1. Podrobnosti
Zde nastavíte informace, které se zobrazí, když uživatel navštíví váš profil.
* ICQ Number - číslo účtu v systému ICQ.
* AOL Instant Messenger - přezdívka v systému AOL Instant Messenger.
* MSN Messenger - Vaše e-mailová adresa spojená s MSN Messenger (Windows Live) službami.
* Yahoo Messenger - Vaše uživatelské jméno spojené s poskytováním služeb Yahoo Messenger.
* Jabber Adresa - Vaše uživatelské jméno spojené s poskytováním služeb Jabber.

* Webová stránka - můžete zadat adresu vašeho webu. Musí být uvozené příslušným protokolem odkazu (tj. http://)
* Lokalita - vaše fyzické umístění, tj. město, obec, případně jiné.
Všechny tyto výše uvedené informace se budou zobrazovat u každého vašeho příspěvku.

* Zaměstnání - Vaše povolání. Tato informace se bude zobrazovat pouze na stránce vašeho profilu.
* Zájmy - Vaše osobní zájmy. Tato informace se bude zobrazovat pouze na stránce vašeho profilu.
* Narozeniny - zadáte-li datum vašich narozenin, vždycky vám k nim popřejeme. Zadáte-li rok, ve vašem profilu se zobrazí váš věk.

2.2. Podpis
Chcete-li, můžete zadat jakýkoliv text jako svůj podpis. Tento váš podpis se zobrazí pod každým vaším příspěvkem.
Na tomto fóru nepovolujeme vkládat do podpisu odkazy na stránku - na to slouží profil uživatele. Takové blbinky jako obrázky, flashe a BBcody v podpisech (ani v avatarech) moc nechceme, pokud by to mělo smysl a někdo to chtěl, nechť mi pošle SZ.
2.3. Avatar
Avatar je obrázek, který se zobrazí u každého příspěvku. Avatar si můžete nahrát z vašeho počítače nebo vybrat z galerie fóra (Zobrazit galerii, zaškrtnout obrázek, Odeslat).

3. Nastavení
Tady si můžete zvolit spoustu věcí, doporučuju projít. Nápověda myslím není moc nutná.
Děli se na:
3.1 Osobní nastavení
Můžete si zvolit možnost, že vám ostatní uživatelé mohou poslat zprávu na mail (váš e-mail se zobrazí pod profilem u příspěvku). Pokud to chcete povolit, zaškrtněte Uživatelé mi mohou posílat zprávy přes toto fórum. Vaše e-mailová adresa se nezobrazí. Dále je tady je důležité Zaslat upozornění pří příchozí soukromé zprávě. Pokud zaškrtnete Ano, bude vám chodit mail. Dále je důležitá volba Platí letní čas. Zaškrtněte Ano, bude to fungovat automaticky. Jinak se bude zobrazovat SEČ. Taky si můžete nastavit vyskakovací okno upozorňující na nové soukromé zprávy (pop-up okno).
3.2. Odesílání příspěvků
Zde si můžete nastavit upozornění na odpověď na váš příspěvek (zaškrtněte si Vždy mne upozornit, přijde-li odpověď)
3.3 Prohlížení příspěvků
Nastavte si jak chcete.

4. Skupiny
V tomto fóru se skupinami prozatím nepracujeme, tato sekce nemá v tuto chvíli význam.

5. Přátelé a nepřátelé
Pokud si někoho přidáte mezi Přátele, zobrazí se vám v Přehledu.


Chcete-li poslat soukromou zprávu příteli, klepněte na jeho uživatelské jméno, zobrazí se jeho profil. Pokud si přidáte někoho mezi Nepřátele, jeho příspěvky neuvidíte. Myslím že na tomto fóru nemá ani jedno z toho příliš velký význam.
Uživatelský avatar
Ivana
Administrátor
 
Příspěvky: 3362
Registrován: pát 06. lis 2009 20:51:55
Bydliště: Brno

Zpět na Návody k funkcím fóra - jak na to

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron