Zachovejte paniku!!! Zakázali rostliny!!!!

Zachovejte paniku!!! Zakázali rostliny!!!!

Příspěvekod Ivana » úte 18. led 2011 0:36:48

Dneska jsem přečetla několik velmi výživných diskusí o
Směrnici Evropského parlamentu a Rady 2004/24/ES ze dne 31. března 2004, kterou se mění směrnice 2001/83/ES o kodexu Společenství týkajícím se humánních léčivých přípravků, pokud jde o tradiční rostlinné léčivé přípravky.

Můžete se v nich dočíst že zakázali prodávat léčivé byliny, pěstovat léčivé byliny a že nám za chvíli zakážou všechno. Proto bych chtěla ještě dodat, že od 1.4. 2011 se nikdo nebude smět na léčivou rostlinu ani podívat a ani o ní psát. Možná, že jim dokonce zakážou růst. Apríl sice ještě není, ale od 1.4. 2011 zavírám fórum.

Nebo že by to bylo všechno jinak?
Uživatelský avatar
Ivana
Administrátor
 
Příspěvky: 3362
Registrován: pát 06. lis 2009 20:51:55
Bydliště: Brno

Re: Zachovejte paniku!!! Zakázali rostliny!!!!

Příspěvekod bobek » úte 18. led 2011 7:34:18

Já se jedné takové diskuze zůčastnil a jsem tim natolik vyčerpán, že se už zmůžu jen na konstatování že všechno je, jako skoro vždy, jinak ...
bobek
zasloužilý člen
 
Příspěvky: 557
Registrován: pát 20. lis 2009 17:57:31
Bydliště: Praha, zahrada v Posázaví

Re: Zachovejte paniku!!! Zakázali rostliny!!!!

Příspěvekod jiho » úte 18. led 2011 8:22:11

Když oni si to lidi ani pořádně nepřečtou a hned blábolí... :x

Jak je to se zákazem prodeje bylin v EU?
jiho
webadmin
 
Příspěvky: 178
Registrován: pát 06. lis 2009 20:45:35

Re: Zachovejte paniku!!! Zakázali rostliny!!!!

Příspěvekod Ivana » úte 18. led 2011 10:11:55

Bobek: Ta byla z nich nejvýživnější.

Jen tak mimochodem některé dopady té směrnice pokládám za velmi přínosné, a to pro sebe i pro léčivé rostliny. Koukněte na téma kopřiva dvoudomá.
Uživatelský avatar
Ivana
Administrátor
 
Příspěvky: 3362
Registrován: pát 06. lis 2009 20:51:55
Bydliště: Brno

Re: Zachovejte paniku!!! Zakázali rostliny!!!!

Příspěvekod Ivana » úte 18. led 2011 12:55:03

Dobrý článek o směrnici je na ahasweb a další na pavelpoc.cz.
Uživatelský avatar
Ivana
Administrátor
 
Příspěvky: 3362
Registrován: pát 06. lis 2009 20:51:55
Bydliště: Brno

Re: Zachovejte paniku!!! Zakázali rostliny!!!!

Příspěvekod kořenářka » pát 04. úno 2011 19:51:10

A co takhle www.zvedavec.org/temata klikni na GM rostliny. Článek dnes došel v Bioměsíčníku. Nějak nevím, co o tom napsat.
Zdraví Mlýnec
kořenářka
zasloužilý člen
 
Příspěvky: 146
Registrován: pát 25. pro 2009 18:15:19

Re: Zachovejte paniku!!! Zakázali rostliny!!!!

Příspěvekod kořenářka » pát 04. úno 2011 19:52:38

Oprava" GM potraviny a článek Symbióza vlád a korporací.
kořenářka
zasloužilý člen
 
Příspěvky: 146
Registrován: pát 25. pro 2009 18:15:19

Re: Zachovejte paniku!!! Zakázali rostliny!!!!

Příspěvekod Ivana » sob 05. úno 2011 10:08:30

To je ten článek, který koluje v desítkách kopií po internetu. Je v něm jeden velký omyl: Léčivé rostliny žádná směrnice nezakázala, neboť se u nás léčivé rostliny neprodávají jako léky, ale jako potravní doplňky. Potravních doplňků se směrnice netýká. Ten důvod, proč se u nás léčivé rostliny a přípravky z nich neprodávaly jako léky je ten, že taková léčivá rostlina by musela projít stejným procesem jako léčivo, to znamená klinické nebo předklinické zkoušky v době trvání několika let. Což je pochopitelně záležitost na kterou mají jenom velké a bohaté firmy.
Směrnice toto mění a říká, že pakliže chcete prodávat léčivou rostlinu jako léčivo nemusíte mít už klinické nebo předklinické studie, ale postačí když bude na léčivou rostlinu vypracována a schválena monografie a schválena vaše žádost. Takže si nemůžu pomoct, já v tom prostě vidím přínos. Pokud se ten proces bude podobat schvalování potravního doplňku tak si možná nějaké rostlinné léky taky zaregistruju.
Uživatelský avatar
Ivana
Administrátor
 
Příspěvky: 3362
Registrován: pát 06. lis 2009 20:51:55
Bydliště: Brno

Re: Zachovejte paniku!!! Zakázali rostliny!!!!

Příspěvekod kořenářka » sob 05. úno 2011 12:03:40

Omlouvám se, měla jsem spíš na mysli to, co je za tou statí o bylinách, která byla v Bioměsíčníku vynechána. Tedy pojednání o možném zákazu malopěstitelství a malosemenaření a propojení americké vlády s firmami zaměřenými na GM kultury. Byla bych raději, kdyby vyšlo najevo, že si třeba pan Vít něco špatně přeložil.
kořenářka
zasloužilý člen
 
Příspěvky: 146
Registrován: pát 25. pro 2009 18:15:19

Re: Zachovejte paniku!!! Zakázali rostliny!!!!

Příspěvekod Ivana » sob 05. úno 2011 13:23:28

Ten americký zákon o kterém se tak často píše na internetu by mě také zajímal.
Je to zákon kterému se říká Patriot Act for Food a dají se najít i odkazy na jeho přesné znění. Abych si ho stáhla a hrabala se v právnické angličtině - popravdě řečeno tak moc mě zas nezajímá. Zatím jsem nenarazila na žádnou důvěryhodnou informaci (samozřejmě bych se mohla pokusit ji vyhledat, ale v současné době mám jiné priority), většina článků mixuje dohromady tenhle zákon a tu evropskou směrnici. Protože směrnici jsem četla a vím o čem je, tak i vím že to co se o ní píše v těchto článcích jsou nepravdy. Proto nemám důvěru ani v to co tam píšou o výše zmíněném americkém zákoně. Pan Vít si opravdu některé věci špatně vyložil. A navíc ho podezírám z toho že to někde zkopíroval - článků s tímto totožným textem jsou desítky.
Pokud máš nějaké opravdu věrohodné informace tak napiš.
Uživatelský avatar
Ivana
Administrátor
 
Příspěvky: 3362
Registrován: pát 06. lis 2009 20:51:55
Bydliště: Brno

Další

Zpět na Archiv pokecu

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron