Včela medonosná

Včely medonosné, včely samotářky a čmeláci, které hostí biozahrada.

Re: Včela medonosná

Příspěvekod houba » čtv 25. srp 2011 22:37:08

My máme se švagrem na zahradě takový "včelařský management": na jaře se nechá část trávníku nesečená až do června (tím vzniká největší dávka medu), pak jdou včely na okolní lípy a od konce července nám kvete a bzučí dobromysl všude v lemech zeleninových záhonů. Mezitím a potom pěstuji pohanku a svazenku na různých plochách jako zelené hnojení, což se včelám také líbí. Tím ovšem končí moje starost o včely, já kolem úlu chodím v uctivé vzdálenosti...

Přeji hezký den:-)
houba
člen korespondent
 
Příspěvky: 84
Registrován: ned 20. pro 2009 11:28:37
Bydliště: Český Krumlov

Re: Včela medonosná

Příspěvekod yaw » ned 06. led 2013 17:44:21

Přátelé,
nemáte někde ve svém okolí trnovník Holdtův http://jjvcela.sweb.cz/Zimoviste_soubory/Obraz134.jpg
Je to velice zajímavý akát, kterému na rozdíl od Trnovníku akátu nemohou zmrznout květy, protože kvete až po "zmrzlých". Tím je zajímavý pro včelí pastvu. Potřeboval bych buď semínka nebo rouby.
Předem díky za odpovědi
Yaw
yaw
zasloužilý člen
 
Příspěvky: 155
Registrován: úte 08. pro 2009 12:10:52
Bydliště: Mlada Boleslav

Re: Včela medonosná

Příspěvekod Ivana » ned 06. led 2013 19:08:44

To je docela mňamka, asi bych doporučila zkusit hledat tady. Jeden růžovej v okolí máme, ale asi to bude nějaká obyč R. viscosa.
Jo, a je to hybrid (Robinia neomexicana x R. pseudoacacia), tak počítám že semínka moc nepotřebuješ.
Uživatelský avatar
Ivana
Administrátor
 
Příspěvky: 3362
Registrován: pát 06. lis 2009 20:51:55
Bydliště: Brno

Re: Včela medonosná

Příspěvekod yaw » úte 08. led 2013 7:43:20

Ahoj Ivano,
Díky za typ. Zatím vím, že jeden rostl u hřbitova v jedné vesnici nedaleko Roudnice nad Labem, ale místní se rozhodli, že ho pokácí. Naštěstí se podařilo zachránit pár roubů, takže teď jej množíme co to jde. Zkoušel jsem jenom zda ho náhodou také někdo nemá ve svém okolí.
Yaw
yaw
zasloužilý člen
 
Příspěvky: 155
Registrován: úte 08. pro 2009 12:10:52
Bydliště: Mlada Boleslav

Re: Včela medonosná

Příspěvekod Evik » úte 08. led 2013 23:28:54

Tak se hlásím, že mi něco růžového roste na zahradě, ale po přečtení Ivanina článku a prohledání netu to bude nejspíš ta R. viscosa. Holt cedule zmizela dřív než jsem si ji poznačila. A samozřejmě, pokud by i přesto byl zájem, tak rouby jsou k dispozici.

Eva
Evik
člen korespondent
 
Příspěvky: 88
Registrován: sob 02. led 2010 20:42:47

Předchozí

Zpět na Opylovači

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků