Prosím pomoc s určením keře

Určování rostlin on line. Pokud sem vložíte kvalitní fotografii a dostatek informací, pokusím se rostlinu určit. V žádném případě ale nemůžu určení zaručit! Určuji rostliny z České republiky.

Prosím pomoc s určením keře

Příspěvekod TomasI. » pát 28. srp 2015 7:38:50

Dobrý den,
prosím o pomoc s určením keře, který tchýně dostala darem, zasadila na chatě (Jizerské hory) a za tří roky vyrostl jako blázen.
Moc by to chtěla vědět, tak jsem jí slíbil, že to zkusím zjistit...
Děkuji
Tomáš
Přílohy
TomasI.
nový člen
 
Příspěvky: 2
Registrován: ned 23. srp 2015 8:57:07

Re: Prosím pomoc s určením keře

Příspěvekod Ivana » pát 28. srp 2015 11:21:21

Tak jsem si vzala svoji křišťálovou kouli a vyšlo mi vrba nejznamenitější, Salix primissima. Pak jsem to ještě ověřila osobním tachyonovým kyvadýlkem a potvrdilo se to.

A teď vážně: Pokud stojíš o určení, pošli lepší fotky (pokud možno focené něčím lepším než mobilem), takovéto kvalitě říkám bitva zeleňochů v zeleném tunelu. Vážně se to takto seriózně určit nedá. Nejlepší by byly detaily plodů a květů. Pokud nejsou k dispozici, dej sem aspoň detaily listů z rubové i lícové strany, řapíku a borky (teda kůry) kmene. Nějaká vrba by to být mohla, ale podle fotek této kvality opravdu těžko říct. Asi by bylo nejrychlejší získat informace přímo od dárce.
Uživatelský avatar
Ivana
Administrátor
 
Příspěvky: 3362
Registrován: pát 06. lis 2009 20:51:55
Bydliště: Brno

Re: Prosím pomoc s určením keře

Příspěvekod Ivana » pát 28. srp 2015 11:51:02

Ještě mě napadá že příští víkend budu v Jablonci. V sobotu chodíme na výlety do Jizerek nebo do Krkonoš. Kdyby to bylo někde cestou, mohla bych se tam stavit a podívat se.
Uživatelský avatar
Ivana
Administrátor
 
Příspěvky: 3362
Registrován: pát 06. lis 2009 20:51:55
Bydliště: Brno

Re: Prosím pomoc s určením keře

Příspěvekod TomasI. » pát 28. srp 2015 12:31:09

Děkuji moc Ivano,
zkusím nafotit lépe ale nevím, kdy se tam zase dostanu. Fotky byly kvalitnější ale musel jsem je zkrouhnout na 200kB kvůli místnímu omezení.
Kdyžtak vyhledávám Salix, tak by to i mohlo být ono...:-)
Ještě jednou díky.
Tomáš
TomasI.
nový člen
 
Příspěvky: 2
Registrován: ned 23. srp 2015 8:57:07

Re: Prosím pomoc s určením keře

Příspěvekod Ivana » čtv 03. zář 2015 11:40:31

Jak už jsem psala, zítra do těch míst jedu. Kromě toho by přeci neměl být problém udělat z kvalitních fotek výřezy.
Uživatelský avatar
Ivana
Administrátor
 
Příspěvky: 3362
Registrován: pát 06. lis 2009 20:51:55
Bydliště: Brno


Zpět na Určování rostlin podle fotografie na fóru Biozahrada

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků