Máte někdo zvířata?

Chováte zvířata a máte biozahradu?

Re: Máte někdo zvířata?

Příspěvekod Ivana » úte 05. dub 2011 12:24:10

Diskusi o plemenech slepic jsem oddělila do samostatného tématu Jaké plemeno slepic?
Uživatelský avatar
Ivana
Administrátor
 
Příspěvky: 3362
Registrován: pát 06. lis 2009 20:51:55
Bydliště: Brno

Re: Máte někdo zvířata?

Příspěvekod hana kédlová » čtv 19. kvě 2016 10:19:06

Kořenářka psala něco o tom jaký nepořádek udělá 30 krůt bronzových. To by mě zajímalo. Máme 1 krocana a 3 krůty, v líhni 50vajec (některá jsou ale běžců). Loni jsme měli 6 mladých na maso. Udělali jsme výběh z 20m králičího pletiva a posouvali po zahradě. Jsou to šikovné sekačky :) Chutnají jim kopřivy, ale nežerou zelené části lesních jahod. Hrabou, takže nechat je na jednom místě. Zůstala by nejspíš holá zem. Slepice máme ve voliéře. Pouštím je do výběhu a od listopadu do března je pouštím i na zahradu, aby vybrali broučky. Kamarádka měla na volno vlašky, ale stejně se jim musí něco nasypat a na noc zavřít. Běžce máme 4. Z toho 3 kačery takže se rvou až lítá peří. Táta chce 2 prodat nebo sníst. Bohužel zájemci se zrovna nehrnou, tak to mají asi spočítané. Sezoně máme také husy a kačeny. Husí hnůj jsem letos dala do skleníku. Byla to směs trusu a stonky vojtěšky, tak jsem zvědavá.
hana kédlová
začátečník
 
Příspěvky: 23
Registrován: stř 27. dub 2016 13:18:03

Re: Máte někdo zvířata?

Příspěvekod Ivana » sob 21. kvě 2016 14:09:04

Neprodáš běžce? Neuvěřitelné. Ale máš pravdu, chudák kačena musí být od tří samců totálně orvaná, doporučuje se obvykle na jednoho kačera dvě holky, aby si od něj občas odpočinuly...
Uživatelský avatar
Ivana
Administrátor
 
Příspěvky: 3362
Registrován: pát 06. lis 2009 20:51:55
Bydliště: Brno

Re: Máte někdo zvířata?

Příspěvekod hana kédlová » pon 23. kvě 2016 14:21:18

Jednu chvíli jsme se o ní báli. Vím, že sem prodej nepatří. Měnila bych, ale běžci jsou táty. Ten si stanovil cenu nebo pekáč. Bohužel :( No nevím co pak chce s tolika káčaty. Přijde mi, že trh je už maličko přesycený. My si necháme pár. Slimáci došli a soudě podle trusu se z nouze dali na trávu.

PS: Děkuji za odpovědi. Písnu zítra končí mi prac. doba.
hana kédlová
začátečník
 
Příspěvky: 23
Registrován: stř 27. dub 2016 13:18:03

Předchozí

Zpět na Chov zvířat

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron