O nás a o tomto fóru

Fórum o biozahradách, ekozahradách, rostlinách a zahradních zvířatech. Kdo jsme a jak to tady funguje.

O nás a o tomto fóru

Příspěvekod Ivana » sob 07. lis 2009 10:40:03

Vítejte!
Jsme botanička a rostlinný fyziolog a nedávno jsme koupili pozemek. Chceme biozahradu na které chceme pěstovat převážně botanické druhy (tedy málo zahradnických kultivarů, kromě zeleniny) a také bychom rádi pořídili semena a sazenice s minimálními náklady. Navíc některé rostliny v nabídkách zahradnictví většinou chybí.
Vím že je nás takových víc a proto jsem založila toto fórum. Kromě výměny rostlin vám mohu být nápomocna svými znalostmi botaniky a ekologie.

Zajímají mě léčivé, jedlé, barvířské, textilní rostliny a vůbec všechno na co se dají rostliny použít.

Fórum bylo založeno 7. listopadu 2009, je tedy poměrně mladé a příspěvků zde zatím není mnoho. Budeme velmi rádi pokud se rozhodnete sdílet s námi své zkušenosti anebo sem vkládat své otázky.

Pravidla pro toto fórum:
BIOZAHRADA znamená přiblížit se co nejvíce přírodě a též jejím vlastnostem: rovnováze, vysoké různorodosti, vysoké strukturovanosti, samoregulaci, síti vztahů. Znamená to vyhnout se všemu, co tyto vlastnosti narušuje, zejména běžnému používání CHEMICKÝCH PŘÍPRAVKU. Pokud patříte mezi zastánce chemie a chcete o tomto tématu vést polemiky, najdete na internetu mnoho různých fór a dalších příležitostí, kde se můžete bez problému realizovat. Svou registrací berete na vědomí, že zde se scházejí lidé, kteří mají na používání chemických přípravků na zahradě vyjasněné názory a neprahnou o nich diskutovat, neboť to pokládají za ztrátu času. Z tohoto důvodu budou příspěvky polemizující se základním zaměřením tohoto fóra přesouvány do tématu Polemiky, tak aby je nemuseli číst ti, kteří je číst nechtějí a aby se do těchto diskusí mohli zapojovat jen ti členové, které to zajímá.
Toto má být chráněný prostor pro činnost, kterou pokládáme za smysluplnou - tedy výměnu rostlin a zkušeností. Proto vyžaduji registraci diskutujících a vyhrazuji si právo nezdvořilé příspěvky a osobní napadání mazat nebo přesouvat. Protože toto není klasické diskusní fórum, ale spíše prostor pro sbírání vědomostí a zkušeností, příspěvky již příliš nesouvisející s původním tématem budu kvůli přehlednosti a rychlému hledání také někdy přesouvat. Též si vyhrazuji právo mazat jakoukoliv reklamu, zejména s tématem nesouvisející.
Veškeré příspěvky členů k provozu fóra jsou vítány. O tom co je tady žádoucí a nežádoucí nerozhoduji a nechci rozhodovat sama, beru a budu brát ohled na názory aktivních členů tohoto fóra.
Ivana Paukertová
Uživatelský avatar
Ivana
Administrátor
 
Příspěvky: 3362
Registrován: pát 06. lis 2009 20:51:55
Bydliště: Brno

Zpět na O nás a o fóru Biozahrada

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník