Sedlák v globálním světě

Různé způsoby jak může biozahrada vydělávat.

Sedlák v globálním světě

Příspěvekod kořenářka » úte 25. led 2011 17:32:48

Vážené kolegyně, kolegové a přátelé ekologického zemědělství !
všichni jste určitě zaznamenali aféru s kontaminací krmných směsí dioxiny v Německu. Potvrzením toho, že jsme se jako ekozemědělci vydali správnou cestou je to, že v tom "nejede" ani jedno ekologické hospodářství. V Německu proto enormně vzrostla poptávka po biopotravinách.

Jaký důsledek to má pro nás, české ekologické zemědělce a obzvláště chovatele?
V dlouhodobém horizontu to snad přinese více zákazníků, ale určitě to nebude tak razantní nárust jako v Německu. Běžný český spotřebitel si po této kauze těžko řekne: "A dost, už si jiné maso nebo vejce než bio nekoupím!" Spíše tyto potraviny načas vyřadí z jídelníčku a po čase se zase vrátí k původním návykům. Kéž by se poté alespoň začal pídit po původu potravin a naučil se rozlišovat a upřednostňoval ty české. To by byl jistě pozitivní trend, ale nás ekochovatele nezachrání.

A proč by nás měl někdo zachraňovat?
Nevím jak jsou na tom ostatní chovatelé, ale náš chov si stojí takto:
- vloni jsme zkolaudovali první biovepřová jatka v ČR. Při návštěvě německých obchodníků z Naturlandu a KFF, jsme byli ujištěni, že takto nadstandardně vybavený provoz není běžný ani u nich, a že není běžné ani to, že se poráží pouze biozvířata a ne souběžně konvenční
- ještě před 14 dny nás ujišťovali, že o naše biovepře mají eminentní zájem
- před několika dny svůj zájem upřesnili pouze na živá zvířata - prý kvůli podvodům s biovepřovým z Itálie kupci trvají na německém bio a max. připouštějí dovoz živých zvířat. Kde je potom důraz na welfare zvířat, když nás nutí do mnohasetkilometrových transportů?? Proč jsme potom stavěli jatka dle evropských norem za 20 mil. Kč?
- do tohoto zklamání přišla další Jobova zvěst od našeho hlavního dodavatele bioobilí, pana Chláda z Prodeje-bio, že mu voda vyplavila sklad s 350 tunami obilí, jehož velká část byla určena pro nás...
- v posledních dnech jsme horečně projeli celou republiku, abychom s hrůzou zjistili, že téměř vše je už prodáno a pokud ne, tak brzy bude. ...našim německým kolegům... Musí samozřejmě svoje bio zvířata, o které je teď větší zájem, nakrmit kvalitním obilím z Čech a Moravy. Jejich solventnost se ale s naší nedá srovnat, takže ceny stoupají nahoru a vyplácí se zálohy...
- náš chov má obilí již jen na několik týdnů. Pokud se nám vůbec podaří s panem Chládem a ostatními přáteli nějaké obilí sehnat, tak určitě nebude za původní sjednanou cenu a ani nebude v ideální skladbě (ječmen, pšenice), což se negativně projeví v chovatelských výsledcích...

Jaké je pro nás v této situaci řešení?
Nechceme přijít po deseti letech o certifikát proto, že nezajistíme ekologické krmení. Musíme tedy radikálně snížit stavy zvířat a zároveň intenzivně shánět obilí, tak abychom vydrželi do nové sklizně. Pokud máte ještě nějaké volné krmné obilí v množství nad 3 tuny a chtěli byste ho prodat nám, dejte prosím vědět. Snížení stavů zvířat ale nechceme provádět prostřednictvím neetických transportů do ciziny a ani si nemůžeme dovolit prodávat do konvence u nás, protože cena českých prasat "kupodivu" neroste po dioxinové aféře v Německu strmě nahoru, ale stagnuje a spíše se dá očekávat opak!! Důvod je přitom prostý - v Německu se hromadí obrovské množství konvenčních zvířat, o které nemají místní zájem. My jsme nejblíž a hlavně náš trh je zcela bez ochrany!! Stačí zlomek celkového množství v Německu a naši chovatelé prasat si ani "nevrznou".

* Proto jsme se rozhodli, že Vás oslovíme s naší masopustní nabídkou "BIO VEPŘOVÝCH KOLEKCÍ" viz. příloha. Běžně prodáváme biovepřové na našem e-shopu, kde nabízíme jednotlivé partie. Touto formou ale chceme prodávat cenově zvýhodněné směsné balíčky, rovnající se přibližně jedné čtvrtce prasete. Doufáme, že tímto způsobem se nám podaří prodat větší množství v krátké době, tak abychom tuto velkou krizi mohli přestát.

Pokud nám chcete nějak pomoci a jíte občas maso, objednejte si prosím kolekci bio vepřového masa.

Ekozemědělci sobě!

S přátelským pozdravem,
Josef Sklenář

info@biofarma.cz
+420 567 313 667

...v souladu s přírodou...
www.biofarma.cz
http://e-shop.biofarma.cz
kořenářka
zasloužilý člen
 
Příspěvky: 146
Registrován: pát 25. pro 2009 18:15:19

Re: Sedlák v globálním světě

Příspěvekod kořenářka » úte 25. led 2011 17:34:37

Dobrý den,
dovolte, abychom Vám zaslali speciální nabídku na masopustní novinku:

*** "BIO VEPŘOVÁ KOLEKCE"
- cenově zvýhodněná kolekce bio vepřového masa
- ne každý může doma dělat zabijačku, ale takto může ochutnat všechny partie masa, jako kdyby odebral celého čuníka
- množství odpovídá přibližně čtvrtce jatečného prasete (průměrně 10 až 12 kg masa, hmotnost kolekce dle skutečné váhy kusu)
- kolekce obsahuje přirozený poměr těchto partií: kýta, pečeně, krkovice, plec, bok, koleno, kostky na guláš, špek (ovšem bez panenky, neboť na praseti je jí jen cca 0,7 kg a nelze ji dělit na 4 kusy)
- maso je vakuově balené, balíčky mají kolem 0,5 až 1,5 kg (vakuové sáčky významně prodlužují trvanlivost masa a pro domácí potřebu si můžete také maso rovnou tak jak je, vakuově zabalené, zmrazit pro pozdější využití)
- kolekci lze zakoupit pouze jako celek, cena 176,- Kč/ 1 kg (cena vč. DPH, bez dopravy)
Při koupi celé kolekce ušetříte přibližně 12 % ceny proti standardním cenám na e-shopu. Srovnání a orientační složení kolekce viz. přiložená tabulka níže.

Vše ostatní (např. játra, ledvinky, srdce, jazyk, lalok, nožičky, panenka) si můžete přiobjednat na e-shopu: http://e-shop.biofarma.cz

Komu by se kolekce zdála malá nebo by mu chyběly další partie (hlava, lalok, kosti...), může samozřejmě objednat i celou půlku prasete za 82,50 Kč/kg vč. DPH.
Více info zde: http://e-shop.biofarma.cz/cz/produkty/veprova-pulka

*** BONUS: ke každé kolekci dostanete zdarma sáček zmrazených bio bramborových tolárků ………………………………….. (1kg v kompostovatelném sáčku) …………………………………….
Objednávejte přes E-shop - vždy do čtvrtka do 12 hod. Převzetí na Biofarmě Sasov, příp. závoz na našich trasách vždy následující týden - dle termínů a podmínek E-shopu, jiné směry dohodou.
Dotazy na: info@biofarma.cz a tel. 567 313 667.


partie kg/100kg prasete kg v kolekci
(čtvrtka prasete) Kč/kg dle e-shopu celkem
bok s kostí a kůží 10 2,5 85,-
kýta bez kosti 11 2,8 290,-
pečeně s kostí a kůží 6 1,5 285,-
krkovice s kostí 4,5 1,1 245,-
plec bez kosti 5 1,3 250,-
koleno s kostí a kůží 4 1 75,-
kostky na guláš 1,5 0,4 195,-
špek s kůží 2,5 0,6 85,-
celkem 44,5 11,13 2.227,-
kolekce 11,13 176,- 1.959,-
úspora 268,-

Zastoupení jednotlivých partií je orientační a může se odlišovat až o 25% vzhledem k individuální konstituci prasat. V případě závozu až k Vám účtujeme 5,- Kč/kg, minimálně však 150,- Kč.

S přáním krásného dne,
Josef Sklenář
Biofarma Sasov
...v souladu s přírodou...
info@biofarma.cz www.biofarma.cz
+420 567 313 667 http://e-shop.biofarma.cz
kořenářka
zasloužilý člen
 
Příspěvky: 146
Registrován: pát 25. pro 2009 18:15:19


Zpět na Biozahrada, vydělávání peněz, podnikání

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník