Mochyně Physalis pruinosa

Jedlé plody, zejména americké, v poslední době nové.

Hodnocení chuti, 5 je nejlepší

5
0
Žádná hlasování
4
0
Žádná hlasování
3
0
Žádná hlasování
2
0
Žádná hlasování
1
0
Žádná hlasování
Nedá se to jíst
0
Žádná hlasování
Můj organismus tento druh nesnáší
0
Žádná hlasování
 
Celkem hlasů : 0

Mochyně Physalis pruinosa

Příspěvekod Ivana » čtv 03. úno 2011 14:31:14

Další druh mochyně pěstovaný pro jedlé plody. Semena má Salta seed. Je ale méně rozšířená než ostatní mochyně.
obrázky
Uživatelský avatar
Ivana
Administrátor
 
Příspěvky: 3362
Registrován: pát 06. lis 2009 20:51:55
Bydliště: Brno

Re: Mochyně Physalis pruinosa

Příspěvekod Alena » čtv 03. úno 2011 14:48:27

Byla jsem požádána Ivanou, abych sem napsala své zkušenosti, tak se pokusím vyhovět a nezklamat :)
Mochyni P. pruinosa jsem zkoušela pěstovat před několika lety. Rostla volně na záhoně (předpěstované rostliny) bez problémů s minimální péčí. Rostlinky jsou velmi malé, výška tak kolem 20 cm (pokud si to dobře pamatuju, neměřila jsem je :lol: ) Kvetly bohatě, drobné plody (menší než u P. peruviany, tak kolem 1cm) stíhaly dozrávat během léta. Chuťově mě ale nenadchly, byla jsem "navnaděná" z diskuzí na některých německých fórech, kde pěli ódy na její chuť připomínající ananas, ale já tam nic takového nenašla. Příjemně sladkokyselé, ale s jakousi podivnou, pro mě odpudivou pachutí a s velmi mastnou pokožkou. Pro mě nepoživatelné, někomu jinému by třeba chutnaly (zrovna tak nepoživatelná je pro mě třeba rajčenka, zatímco jiným chutná).
Další rok se na záhoně objevovaly rostlinky vzešlé ze samovýsevu. Vzhledem k rychlosti, s jakou plody předtím dozrávaly, by jistě bylo možné se plodů dočkat, ale z výše zmíněných důvodů jsem ji zlikvidovala a pěstovat ji už nehodlám.
Alena
člen korespondent
 
Příspěvky: 99
Registrován: stř 02. úno 2011 18:32:43

Re: Mochyně Physalis pruinosa

Příspěvekod Petra » pon 07. úno 2011 21:45:50

Tak to se na ně moc těším, mám je objednané. Díky za podrobné info, nám asi chutnat budou. Alespon porovnám s tou druhou peruánskou nebo mexickou nevím jakou jsem měla.

Petra
Petra
zasloužilý člen
 
Příspěvky: 206
Registrován: sob 28. lis 2009 21:25:04
Bydliště: Lysá n/L.

Re: Mochyně Physalis pruinosa

Příspěvekod Petra » úte 24. kvě 2011 13:36:47

Zatímco mochyně peruánská bude plodit nejdříve za 3 měsíce, tak už jsme měli první plody pruinosy a jsou podle mne i mého syna vynikající, sladší jakoby kokosové, ale měla jsem pouze jednu, syn 6ks tak jsem zvědavá jak dlouho bude plodit nebo zda mám vysít novou várku.

Alenko, plodí celé léto nebo jak dlouho, díky?
Petra
Petra
zasloužilý člen
 
Příspěvky: 206
Registrován: sob 28. lis 2009 21:25:04
Bydliště: Lysá n/L.

Re: Mochyně Physalis pruinosa

Příspěvekod Alena » pon 30. kvě 2011 21:06:35

Petro, už si to moc nepamatuju, je to několik let a nijak mě nenadchly, takže jsem jim nevěnovala pozornost, ale myslím, že plodily přes celé léto. Kokosovou příchuť nacházím u peruviany, tady u té se mi to nepovedlo.
Můžu se zeptat, odkud jsi měla semena? Třeba to je nějaká lepší odrůda :)
Alena
člen korespondent
 
Příspěvky: 99
Registrován: stř 02. úno 2011 18:32:43


Zpět na Netradiční ovoce

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník